06/07/2010

Zakończenie roku akademickiego

12 czerwca 2010 roku odbyło się nabożeństwo z okazji zakończenia roku akademickiego 2009/2010, podczas którego głos zabrał Rektor dr hab. Wojciech Szczerba, Dziekan dr Piotr Lorek oraz kanclerz Marek Kucharski. Kazanie wygłosił Daniel Trusiewicz, prezbiter okręgu dolnośląskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów, koordynator projektu zakładania nowych zborów (Indigenous Mission Project) przy Europejskiej Federacji Baptystów.

W czasie uroczystości krótkie podsumowanie Międzykulturowej Akademii III Wieku przedstawiła Dalia Kluz, koordynatorka projektu, a o nowym programie EWST, Szkole Apologetyki Chrześcijańskiej, opowiedział dr Joel Burnell.

O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbał Artur Śmieja, pastor Kościoła Chrześcijańskiego Słowo Życia we Wrocławiu, także student EWST, laureat zeszłorocznego konkursu „Darmowy indeks dla pastorów i liderów grup chrześcijańskich”.

Po modlitwie był czas na miłe rozmowy i smaczny poczęstunek oraz wspólne zdjęcia na dziedzińcu naszej uczelni.

W wydarzeniu brali udział obecni, a także przyszli studenci studiów licencjackich i szkoły liderów, absolwenci, uczestnicy Międzykulturowej Akademii III Wieku oraz wszyscy sympatycy EWST, a także kadra.

Teraz przed naszymi studentami upragnione wakacje!

Osoby zainteresowane studiami w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi 18 września, a ze wszystkimi chcielibyśmy się znów spotkać na nabożeństwie z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2010/211, które odbędzie się 2 października w EWST.

Życzymy udanego wypoczynku!
Kadra EWST

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”?

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Czego nas uczy Zmartwychwstały? – wywiad z drem Kazimierzem Bemem

Dr Kazimierz Bem, wykładowca historii Kościoła w EWST mówi o pracy duszpasterskiej i akademickiej, o chrześcijańskiej wolności, miłości bliźniego i o tym co dla niego oznacza Zmartwychwstanie.

czytaj więcej