18/05/2010

Podziękowania za spotkanie…

7 maja 2010 r. mieliśmy przyjemność gościć na naszej Uczelni Janinę Ochojską, założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej, znaną ze szczególnego zaangażowania w działalność charytatywną.

Spotkanie było poświęcone tematowi pomocy potrzebującym – jak się do takiej roli przygotować, od czego zacząć i jak pomagać mądrze.
Wszystkich zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Biblioteki EWST, pani Renata Błażowska.
Nasz gość opowiadał o swoich doświadczeniach, spostrzeżeniach, przytaczając przykłady z różnych akcji PAH, m.in. Studnia w Sudanie i Pajacyk, jednocześnie pokazując zdjęcia z wypraw do różnych egzotycznych krajów.
Pani Janina Ochojska chętnie odpowiadała na pytania z sali, a także już po skończonej części oficjalnej, można było podejść do naszego gościa porozmawiać, uzyskać autograf i niezapomniane zdjęcie.
Wieczór uświetnił zespół muzyczny Jazz Espresso, wykonujący standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Step by Step” przez Centrum Informacji i Rozwoju, a EWST miała przyjemność być współorganizatorem. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób.

A oto niektóre opinie uczestników spotkania:
„Jestem osobą aktywnie zaangażowaną w wolontariat, a swoją przyszłość
wiążę z organizacjami pozarządowymi, więc spotkanie było dla mnie
szczególnym wydarzeniem i inspiracją do dalszej działalności.
Przesłanie, by mieć wielkie marzenia i nie bać się ich realizacji jest
niezwykle bliskie mojemu osobistemu podejściu do życia.”
Anna Kucharska

„Spotkanie z Janiną Ochojską było niesamowitym doświadczeniem, podczas którego zostały przybliżone inicjatywy PAH.  Pasja i zaangażowanie Pani Janiny w pracę na rzecz tej organizacji niewątpliwie zachęciły nie tylko mnie, ale i wielu  innych uczestników do aktów pomocy w wymiarze wieloaspektowym.”
Joanna Matusiak

Zobacz galerię zdjęć

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”?

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Czego nas uczy Zmartwychwstały? – wywiad z drem Kazimierzem Bemem

Dr Kazimierz Bem, wykładowca historii Kościoła w EWST mówi o pracy duszpasterskiej i akademickiej, o chrześcijańskiej wolności, miłości bliźniego i o tym co dla niego oznacza Zmartwychwstanie.

czytaj więcej