Studenci i absolwenci EWST o studiach:

Daria Wolan

Mam na imię Daria, mam 26 lat i pochodzę ze Szczecina, więc wybór weekendowych studiów we Wrocławiu nie był prosty. Jednak już po tych kilku miesiącach z całą pewnością mogę powiedzieć, że to był bardzo dobry wybór. EWST to naprawdę wyjątkowa szkoła. Przede wszystkim wyróżnia ją różnorodność zarówno wśród studentów jak i wykładowców. Nowi studenci nie muszą się tu na pewno bać odrzucenia z powodu przynależności do jakiejś denominacji albo, że ktoś będzie się na nich krzywo patrzył, gdy zadadzą jakieś nurtujące ich pytanie. Można tu być pewnym, że osoba której zada się pytanie postara się odpowiedzieć na nie najrzetelniej jak tylko potrafi. Jest nas tutaj tak wielu, że reprezentujemy z całą pewnością większość istniejących w naszym kraju nurtów chrześcijaństwa, co sprawia że nigdy nie jest nudno a dyskusje i rozmowy są naprawdę ciekawe i pełne różnych poglądów. Dialog, otwartość i rodzina, to moim zdaniem słowa, które chyba najlepiej opisują to miejsce. Wsparcie jakie otrzymujemy od innych studentów, wykładowców i od władz uczelni sprawia, że szeroki uśmiech pojawia się na mojej twarzy.

Wiedza teologiczna pewnie niewielu z nas zapewni pracę z godziwą pensją, ale dla mnie osobiście wiedza, którą tu zdobywam jest tym, czego zawsze mi brakowało. Nie do końca wiem jak to napisać tak, aby zabrzmiało to dobrze, ale w dzisiejszych czasach aby głosić ewangelię nie wystarczy tylko powiedzieć ludziom, że Bóg ich kocha. Oczywiście wielu przez takie słowa Bóg dotyka ale są osoby, które mają wiele pytań i nie mogą znaleźć u nikogo na nie odpowiedzi. Aby na wiele z tych, często trudnych pytań odpowiedzieć potrzebna jest po prostu wiedza o czasach Starego jak i Nowego Testamentu, pozwala ona naprawdę dużo więcej zrozumieć, więc i odpowiadać na dużo trudniejsze niż bez tej wiedzy pytania. Jeżeli chcemy głosić ewangelię również ludziom wykształconym musimy i o tą sprawę zadbać.

Mówiąc krótko – gorąco polecam!


Karol Kozłowski

Mam 33 lata, jestem żonaty od 10 lat. Żona ma na imię Ewelina a nasza córeczka Nina. Pracuję w Państwowej Straży Pożarnej. Jestem członkiem Rady Starszych w Kościele Chrystusowym w Głogowie.

EWST wybrałem z wielu powodów, ale podstawowymi jest ponadwyznaniowość szkoły i świetne przygotowanie merytoryczne kadry, które sprawia, że studiowanie na tej uczelni staje się wspaniałą intelektualną przygodą. Podoba mi się dobra atmosfera jaka jest pielęgnowana przez kadrę szkoły, a która szybko udziela się studentom. Ważna jest również pomoc, jaką szkoła nam oferuje: finansowa, po przez liczne programy stypendialne, ale także duszpasterska. Chyba po raz pierwszy w życiu odczuwam głęboki żal, że będę kończył jakąś szkołę. Po zakończeniu studiów zdobytą tu wiedzę wykorzystam w mojej służbie w kościele.


Cezary Wojtasik (44 lata)

Witam! Moja oficjalna służba w Kościele rozpoczęła się już od 23 roku życia. W 1992 r., po ordynacji na diakona/ewangelistę, wraz moją żoną Jolą, zostaliśmy powołani do służby w międzynarodowej misji ewangelizacyjnej, pracując w Polsce oraz w wielu krajach Europy. Obecnie, od trzech lat jestem pastorem Zboru „Chrześcijańskie Centrum Arka” w Kłodzku.

Po dwóch latach mojej pastorskiej służby, odczułem wyraźną potrzebę uzupełnienia moich dotychczasowych doświadczeń pracy w Kościele o niezbędną wiedzę teologiczną. Wybór padł na EWST. Ewangelikalny charakter uczelni, wysoki poziom nauczania, konkretne finansowe wsparcie dla studenta, niezwykle przyjazna Kadra Uczelni oraz czteroletni czas studiów, pozwalają na bezkolizyjne prowadzenie mojej służby pastorskiej w Kościele. Dodatkowym atutem EWST jest daleko pojęta współpraca Władz Uczelni ze studentami w celu podnoszenia standardów kształcenia. Obecnie, będąc studentem II roku, coraz wyraźniej zdaję sobie sprawę z tego, że zdobyta wiedza teologiczna nie tylko jest mi przydatna w posłudze na co dzień, ale również sukcesywnie uzupełnia moją wiarę w poznanie.

Według mojego skromnego zdania podnoszenie kwalifikacji teologicznych w takiej nowoczesnej i przyjaznej Uczelni jak EWST to sama przyjemność! Czarek 🙂


Katarzyna Kasperowicz

Aktualnie jestem prezesem Fundacji Syloe. Oprócz działalności w ramach poradnictwa chrześcijańskiego, działalność fundacji nakierowana jest na pomoc kobietom w trudnych sytuacjach życiowych.W tym momencie przygotowujemy się do stworzenia domu dla kobiet, które doświadczyły przemocy lub znajdują się w trudnej sytuacji. W tym domu będziemy chciały otoczyć je opieką we wszystkich sferach funkcjonowania człowieka: duch, dusza, ciało.

Wybrałam studia w EWST, ponieważ jest to uczelnia, która nie prowadzi nauczania w jednym określonym kierunku teologicznym. Ponadto uczelnia ma najlepszy system stypendialny wśród uczelni teologicznych w Polsce. Ten fakt umożliwił jednoczesne studiowanie nam obojgu, mi i mojemu mężowi. Bardzo podoba mi się różnorodność wyznań i poglądów wśród studentów oraz swobodna, przyjacielska atmosfera z kontaktach wykładowcami.

Usystematyzowana wiedza biblijna, którą mam okazję tu otrzymać, przyda mi się do nauczania i prowadzenia wykładów. No i tak między nami szczerze mówiąc sama jestem ciekawa po co Bóg wysłał mnie na studia 😉 Czasem zadaję Mu to pytanie. Zwłaszcza, gdy materiał wydaje mi się trudny i trzeba napisać jakąś pracę.


Ryszard Kasperowicz

Jestem mężem i ojcem dwójki dzieci. Zawodowo służę Bogu jako pastor w lokalnej społeczności, w Kościele Chrześcijan Baptystów w Bydgoszczy.

EWST ze względu na ewangelikalny charakter, stwarza możliwość poznania osób spośród różnych wyznań. Ważna jest nauka. Potrzebuję rozwinąć horyzonty, spojrzeć na życie z szerszej perspektywy, a to umożliwia mi studiowanie tutaj. W EWST podobają mi się dobre relacje miedzy ludźmi, przyjazna atmosfera oraz profesjonalizm kadry. Ważnym atutem EWST jest dbałość o studentów oraz pomoc im świadczona.

Wierzę, że moja służba Bogu będzie trwała do końca moich dni na tej ziemi, dlatego też aby dobrze ją pełnić potrzebuję również wiedzy, zarówno ogólnej jak i szczegółowej.


Marek Gwóźdź

Jestem chrześcijaninem i choć może brzmi to niepopularnie wierzę Panu Bogu. Jestem zakręconym pasjonatem i w Nim realizuję owe wielorakie pasje. Zawodowo zajmuję sie optometrią kliniczną i swoje umiejętności zawodowe oraz wiedzę wykorzystuję w Misyjnej Służbie Medycznej. Studia teologiczne były od dawna moim marzeniem, które wraz z żoną realizuję.

Na studiowanie w EWST zdecydowaliśmy się po rozmowie z dziekanem uczelni, podczas TE w Dzięgielowie. Dziś, z perspektywy studenta drugiego roku, z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że było warto. Studia te to nie tylko ciekawe zajęcia dające cenną i praktycznie użyteczną wiedzę ale także niesamowita atmosfera tworzona przez relacje międzyludzkie panujące na uczelni. Ponieważ działam w służbie misyjnej, zdobyta na uczelni wiedza i doświadczenie, przyda się praktycznie w konfrontacji z licznymi wyzwaniami, które ta służba niesie. Twierdzę, że chrześcijanin powinien się rozwijać i zdobywać poznanie i wiedzę oraz mądrość biblijną, a EWST to właściwy adres.


Ewa Kucharska, studentka III roku

Studia na EWST poszerzają horyzonty. Duża dawka treści merytorycznych pozwala na weryfikowanie swoich poglądów. Dzięki temu wiedza zdobywana podczas studiów nie jest czysto teoretyczna, ale nabiera praktycznego i osobistego charakteru.

Studia na EWST to relacje, dzięki którym proces uczenia zachodzi nie tylko podczas samych zajęć, ale często w trakcie przerw. Te relacje ze studentami są dla mnie bardzo wartościowe i inspirujące. Stały się kolejnym z powodów, dla których warto studiować. Podczas studiów uczymy się szacunku do siebie nawzajem oraz odpowiedzialności za to, w co wierzymy. Stajemy się świadomi swoich
przekonań, budując swój duchowy fundament.

Zawsze interesowały mnie wątki historyczne, kultura i życie codzienne w czasach biblijnych, czyli kontekst i okoliczności powstawania Starego i Nowego Testamentu. Szukając prowadzenia i wsparcia w poznawaniu Biblii zainteresowałam się studiami teologicznymi. Poza wiarą, chcę także dobrze znać Biblię, a studia teologiczne mogą mi w tym pomóc.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej