Aktualności

więcej >
19/04/2017

Chasydki i żółte żonkile w EWST

7 kwietnia w murach Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej gościliśmy niezwykłą kobietę i świetną autorkę – Ankę Grupińską. Symbolem spotkania było zdjęcie z okładki książki „Najtrudniej jest spotkać Lilit” oraz żółte żonkile.

więcej >
14/04/2017

Wielkanoc 2017

Z okazji świąt Wielkanocnych, wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku życzymy radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, na co dzień – wiary, nadziei i miłości oraz wszelkich błogosławieństw i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

więcej >
24/12/2016

Boże Narodzenie 2016

Życzymy wszystkim pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów i błogosławieństw Bożych w Nowym Roku 2017.

więcej aktualności >>

Przeczytaj

Uchwycić istotę świąt Bożego Narodzenia (Iz. 64:1 i Łuk. 21:25-36)

Prorok Izajasz tęsknie oczekuje, aby Bóg zamanifestował swoją chwałę wszystkim narodom. To tęsknota, którą wszyscy odczuwamy w obecnych czasach, w których przemoc i chaos dotykają wiele miejsc na świecie. Gdyby tylko Bóg objawił swoją moc, zniszczył złoczyńców i zaprowadził pokój.

Po zamachach w Brukseli – zło dobrem zwyciężaj

Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Belgii, otrzymaliśmy przejmujący list od Patricka Nullensa, rektora Evangelische Theologische Faculteit w Leuven . Zapraszamy do zapoznania się z nim oraz z odpowiedzią rektora EWST Wojciecha Szczerby.

czytaj więcej >>