Prowadzący

Marek Kucharski, absolwent Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu (1994). W latach 1994-2003 służył jako pastor Kościoła Ewangelicznego „ICHTUS” we Wrześni. W 2003 r. ukończył studium podyplomowe dla pastorów i liderów organizacji chrześcijańskich przy Fellowship Bible Church w Little Rock, USA. W roku 2012 uzyskał dyplom licencjata w zakresie finansów i zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W roku 2014 ukończył studia MBA na Uniwersytecie Franklina w Columbus, w Stanach Zjednoczonych. 

Marek Kucharski jest praktykiem i doświadczonym specjalistą z obszerną wiedzą merytoryczną. Pracuje w środowisku chrześcijańskim, biznesowym oraz akademickim gdzie wystąpienia publiczne są powszechną formą komunikowania. Ma także doświadczenie w zwiastowaniu Słowa Bożego.

W trakcie warsztatów pokaże, jak zaprezentować treść przygotowanego kazania, jak używać pomocy medialnych, czy w jaki sposób wzmocnić wystąpienie wykorzystując swoje dobre strony jako mówca. Zajęcia będą prowadzone w formie ćwiczeń.

Ewa Przewłocka-Mołdawan Ewa Przewłocka-Mołdawan, absolwentka logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim, neurologopedii na Akademii Medycznej we Wrocławiu, terapeutka Terapii Miofunkcjonalnej wg Anity Kittel; pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi; zajmuje się zaburzeniami artykulacyjnymi, zaburzeniami połykania, emisją głosu oraz terapią mowy dzieci niepełnosprawnych; jej pasją jest logopedia, dlatego często wychodzi poza ogólnie przyjęte ramy terapii, poszerzając wachlarz ćwiczeń i umiejętności swoich pacjentów.

W Szkole Mówców poprowadzi zajęcia z emisji głosu, które pozwolą uczestnikom zapanować nad tremą, ekonomicznie zarządzać oddechem w trakcie przemówień oraz zwróci uwagę na wymowę trudnych głosek języka polskiego.

dr Sławomir Torbus, były student Biblijnego Seminarium Teologicznego oraz absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, adiunkt w Zakładzie Filologii Greckiej Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr. Specjalista w zakresie historii i teorii retoryki.

W czasie zajęć z dr Torbusem uczestnicy dowiedzą się, jak pracować z tekstem biblijnym w kontekście przygotowania do prezentacji jego przesłania w kościele. Omówione zostaną kolejne etapy pracy, które są niezbędne przy przechodzeniu od tekstu biblijnego do wypracowania treści kazania opartego na tym tekście. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów.

Szkoła Mówców Program zajęć Prowadzący Weź udział
 
 
 
 

Przeczytaj

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>