Aktualności

więcej >
14/11/2018

Dzień Pluszowego Misia – podaruj radość chorym dzieciom

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna angażuje się w pomoc potrzebującym. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć Fundację Mam Marzenie, zbierając zabawki dla jej podopiecznych w ramach akcji „Dzień Pluszowego Misia”. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się!

więcej >
14/11/2018

Szkoła Mówców – II edycja

Instytut Rozwoju Kościoła zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności przemawiania, do wzięcia udziału w II edycji projektu Szkoła Mówców.

więcej >
17/10/2018

Rozpoczęła się III edycja Szkoły Uwielbienia

13 października rozpoczęła się III edycja Szkoły Uwielbienia. Uczestnicy brali udział zarówno w zajęciach teoretycznych jak i w praktycznych warsztatach prowadzenia uwielbienia. Przed nimi jeszcze cztery całodzienne spotkania.

więcej aktualności >>

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

czytaj więcej >>