23/07/2018

Zmarł pastor Janusz Daszuta

Z żalem informujemy, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł przyjaciel EWST i wspaniały człowiek pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Kielcach.

Pastor Daszuta był pastorem parafii Ogród Oliwny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, działaczem ekumenicznym, społecznikiem, zaangażowanym w życie kościoła i ludzi w Kieckach. Należał do grona pomysłodawców Marszu Pokuty upamiętniającego żydowskie ofiary pogromu kieleckiego.  Od lat organizował indiańskie wioski dla młodzieży.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w sobotę, 28 lipca 2018 r. o godz 12.00 w Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach (ul. Sienkiewicza 1)

Urna z prochami będzie wystawiona od godz. 11.00, będzie też można wpisać się do księgi kondolencyjnej.

Prochy będą złożone do grobu na Cmentarzu Parafialnym w Lisowie ok. godz. 14.30.

Rodzinie pastora oraz wszystkim jego bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

 

Przeczytaj

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

czytaj więcej >>