21/07/2018

Przerwa w pracy Biblioteki

Wakacyjna przerwa w pracy Biblioteki EWST rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do 17 sierpnia. W miesiącach wakacyjnych biblioteka czynna:

  • w lipcu: w czwartki 9.00-15.00, w lipcu w piątki od 9.00-17.00
  • w sierpniu biblioteka będzie czynna po 17 sierpnia w czwartki 9.00-15.00, w lipcu w piątki od 9.00-17.00
  • we wrześniu: czwartki 9.00-15.00, w piątki 12.00-18.00

Przepraszamy za niedogodności spowodowane przerwą w pracy Biblioteki i zapraszamy po wakacjach!

Przeczytaj

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

czytaj więcej >>