15/02/2018

Szkoła Mówców i Szkoła Uwielbienia już działają

Na początku lutego Instytut Rozwoju Kościoła rozpoczął realizację dwóch projektów. Szkoła Mówców oraz II edycja Szkoły Uwielbienia zgromadziły uczestników z różnych miast Dolnego Śląska, reprezentujących kilka kościołów.

Jak prowadzić kościół w dynamicznym i skupionym na Bogu uwielbieniu? Jak pracować z tekstem biblijnym przygotowując kazanie? Jak opanować stres i emocje podczas wystąpień publicznych?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają sobie uczestnicy szkoleń.

Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele i praktycy, wśród których znajdują się między innymi wykładowcy EWST, osoby na co dzień prowadzące uwielbienie i specjaliści w takich dziedzinach jak logopedia.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Szczegółowy program zajęć Szkoły Mówców oraz Szkoły Uwielbienia oraz informacje o prowadzących można znaleźć na stronie IRK.

Zobacz galerię zdjęć

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>