15/02/2018

Szkoła Mówców i Szkoła Uwielbienia już działają

Na początku lutego Instytut Rozwoju Kościoła rozpoczął realizację dwóch projektów. Szkoła Mówców oraz II edycja Szkoły Uwielbienia zgromadziły uczestników z różnych miast Dolnego Śląska, reprezentujących kilka kościołów.

Jak prowadzić kościół w dynamicznym i skupionym na Bogu uwielbieniu? Jak pracować z tekstem biblijnym przygotowując kazanie? Jak opanować stres i emocje podczas wystąpień publicznych?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają sobie uczestnicy szkoleń.

Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele i praktycy, wśród których znajdują się między innymi wykładowcy EWST, osoby na co dzień prowadzące uwielbienie i specjaliści w takich dziedzinach jak logopedia.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Szczegółowy program zajęć Szkoły Mówców oraz Szkoły Uwielbienia oraz informacje o prowadzących można znaleźć na stronie IRK.

Zobacz galerię zdjęć

Przeczytaj

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>