15/02/2018

Szkoła Mówców i Szkoła Uwielbienia już działają

Na początku lutego Instytut Rozwoju Kościoła rozpoczął realizację dwóch projektów. Szkoła Mówców oraz II edycja Szkoły Uwielbienia zgromadziły uczestników z różnych miast Dolnego Śląska, reprezentujących kilka kościołów.

Jak prowadzić kościół w dynamicznym i skupionym na Bogu uwielbieniu? Jak pracować z tekstem biblijnym przygotowując kazanie? Jak opanować stres i emocje podczas wystąpień publicznych?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają sobie uczestnicy szkoleń.

Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele i praktycy, wśród których znajdują się między innymi wykładowcy EWST, osoby na co dzień prowadzące uwielbienie i specjaliści w takich dziedzinach jak logopedia.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Szczegółowy program zajęć Szkoły Mówców oraz Szkoły Uwielbienia oraz informacje o prowadzących można znaleźć na stronie IRK.

Zobacz galerię zdjęć

Przeczytaj

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

czytaj więcej >>