09.02
2018

Wykład: Człowiek stworzony na obraz Boga? I co z tego

Wykład: Człowiek stworzony na obraz Boga? I co z tego

prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

Wykład odnosi się do teologicznej koncepcji obrazu Boga i wskazuje w jaki sposób teoria ta może służyć jako podstawa do uniwersalnego uznania godności człowieka. Każda osoba stworzona jest na obraz Boga. Każdy człowiek jest obrazem Boga na świecie. Każdy wymaga szacunku i sprawiedliwego traktowania. Ludzkość jako wspólnota jest współzależna w swoim istnieniu. Co jednak wynika z takich postulatów? Czy zrozumienie koncepcji imago Dei wpływa na lepsze współistnienie ludzi? A może jest to jedna z tych pięknych teorii, która nie ma najmniejszego wpływu na współczesną rzeczywistość, którą zasadniczo rządzą prawa ekonomii i politycznych wpływów? A może koncepcja ta, podobnie jak inne koncepcje teologiczne jest po prostu jednym z narzędzi eklezjalnych systemów władzy, które służą budowaniu hierarchicznych i niejednokrotnie opresyjnych struktur.  Biblia mówi, że człowiek jest obrazem Boga na ziemi, wobec innych stworzeń. I co z tego?

9 lutego (piątek) godz. 16.00, EWST św. Jadwigi 12

26
październik

 Epimenides z Krety – nowotestamentowy prorok poganin

25
październik

III Dni Gerontologii – Zapraszamy na stoisko Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku 

16
październik

Artystyczne warsztaty międzykulturowe

13
październik

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

12
październik

Wykład: Kościół i Synagoga w pierwszych wiekach – trudne rozstanie

09
październik

Wycieczka i wykład: Babiniec – kobiety w kulturze jidysz

29
wrzesień

Przypominamy, że rozmowa kwalifikacyjna ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do podjęcia nauki, a nie weryfikacji jego wiedzy z zakresu teologii. Rozmowy pozwalają na zapoznanie się z kandydatem, porozmawianie o jego pasjach, planach, wsłuchanie się w jego potrzeby związane z rozwojem.

27
wrzesień

Wycieczka z przewodnikiem do Centrum Historii Zajezdnia

22
wrzesień

Wykład będzie odbywał się w ramach 50. Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej w Świdnicy, na plebanii, w godzinach 12.00 – 13.30 oraz 15.00 – 16:30.

22
wrzesień

Wykład będzie odbywał się w ramach 50. Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej w Świdnicy, na plebanii, w godzinach 12.00 – 13.30 oraz 15.00 – 16:30.

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>