22/11/2017

The Global Leadership Summit Kraków 2017

W miniony piątek w Krakowie odbyła się kolejna polska edycja konferencji  The Global Leadership Summit, która od lat pozwala przywódcom i liderom chrześcijańskim wspólnie zastanawiać się nad ich powołaniem i pracą. Jak co roku na konferencji obecni byli również przedstawiciele EWST.

Tegoroczne hasło GLS brzmi „Wszyscy mamy wpływ”. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów, które zarówno wskazywały na znaczenie wpływu chrześcijańskiego przywódcy jak i prezentowały narzędzia do jego zwiększania.

Wśród mówców znaleźli się także Polacy, których można było posłuchać „na żywo” – Szymon Hołownia –  dziennikarz i publicysta, założyciel Fundacji Dobra Fabryka, Paweł Motyl – ekspert w zakresie przywództwa, podejmowania decyzji, modelowania kultury organizacyjnej i zarządzania talentami oraz Jerzy Buzek – polski polityk, były premier Polski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł od 2004 r.

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna przygotowała dla uczestników GLS prezenty w postaci przekazanych przez nasza Bibliotekę książek na temat rozwoju osobistego, pracy nad związkiem i rodziną, budowania wspólnoty kościelnej oraz ewangelizacji i uczniostwa. Na stoisku nie zabrakło też najnowszych tomów wydawnictwa naukowego EWST – Theologica Wratislaviensia. Książki i czasopisma cieszyły się ogromnym powodzeniem, a podchodzący do nas uczestnicy konferencji żywo interesowali się działalnością szkoły, studiami oraz innymi aktywnościami prowadzonymi w ramach EWST CE.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko w Krakowie.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wziąć udział w tegorocznej konferencji, zapraszamy w imieniu organizatorów na jej warszawską odsłonę, która rozpocznie się w najbliższy piątek 24 listopada.

Przeczytaj

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

czytaj więcej >>