22/11/2017

The Global Leadership Summit Kraków 2017

W miniony piątek w Krakowie odbyła się kolejna polska edycja konferencji  The Global Leadership Summit, która od lat pozwala przywódcom i liderom chrześcijańskim wspólnie zastanawiać się nad ich powołaniem i pracą. Jak co roku na konferencji obecni byli również przedstawiciele EWST.

Tegoroczne hasło GLS brzmi „Wszyscy mamy wpływ”. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów, które zarówno wskazywały na znaczenie wpływu chrześcijańskiego przywódcy jak i prezentowały narzędzia do jego zwiększania.

Wśród mówców znaleźli się także Polacy, których można było posłuchać „na żywo” – Szymon Hołownia –  dziennikarz i publicysta, założyciel Fundacji Dobra Fabryka, Paweł Motyl – ekspert w zakresie przywództwa, podejmowania decyzji, modelowania kultury organizacyjnej i zarządzania talentami oraz Jerzy Buzek – polski polityk, były premier Polski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł od 2004 r.

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna przygotowała dla uczestników GLS prezenty w postaci przekazanych przez nasza Bibliotekę książek na temat rozwoju osobistego, pracy nad związkiem i rodziną, budowania wspólnoty kościelnej oraz ewangelizacji i uczniostwa. Na stoisku nie zabrakło też najnowszych tomów wydawnictwa naukowego EWST – Theologica Wratislaviensia. Książki i czasopisma cieszyły się ogromnym powodzeniem, a podchodzący do nas uczestnicy konferencji żywo interesowali się działalnością szkoły, studiami oraz innymi aktywnościami prowadzonymi w ramach EWST CE.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko w Krakowie.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wziąć udział w tegorocznej konferencji, zapraszamy w imieniu organizatorów na jej warszawską odsłonę, która rozpocznie się w najbliższy piątek 24 listopada.

Przeczytaj

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>