22/11/2017

The Global Leadership Summit Kraków 2017

W miniony piątek w Krakowie odbyła się kolejna polska edycja konferencji  The Global Leadership Summit, która od lat pozwala przywódcom i liderom chrześcijańskim wspólnie zastanawiać się nad ich powołaniem i pracą. Jak co roku na konferencji obecni byli również przedstawiciele EWST.

Tegoroczne hasło GLS brzmi „Wszyscy mamy wpływ”. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów, które zarówno wskazywały na znaczenie wpływu chrześcijańskiego przywódcy jak i prezentowały narzędzia do jego zwiększania.

Wśród mówców znaleźli się także Polacy, których można było posłuchać „na żywo” – Szymon Hołownia –  dziennikarz i publicysta, założyciel Fundacji Dobra Fabryka, Paweł Motyl – ekspert w zakresie przywództwa, podejmowania decyzji, modelowania kultury organizacyjnej i zarządzania talentami oraz Jerzy Buzek – polski polityk, były premier Polski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł od 2004 r.

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna przygotowała dla uczestników GLS prezenty w postaci przekazanych przez nasza Bibliotekę książek na temat rozwoju osobistego, pracy nad związkiem i rodziną, budowania wspólnoty kościelnej oraz ewangelizacji i uczniostwa. Na stoisku nie zabrakło też najnowszych tomów wydawnictwa naukowego EWST – Theologica Wratislaviensia. Książki i czasopisma cieszyły się ogromnym powodzeniem, a podchodzący do nas uczestnicy konferencji żywo interesowali się działalnością szkoły, studiami oraz innymi aktywnościami prowadzonymi w ramach EWST CE.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko w Krakowie.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wziąć udział w tegorocznej konferencji, zapraszamy w imieniu organizatorów na jej warszawską odsłonę, która rozpocznie się w najbliższy piątek 24 listopada.

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>