08/09/2017

Wakacje 2017 w EWST

Wakacje 2017 dobiegają końca. Tegoroczne miesiące letnie były dla nas wyjątkowe, ponieważ mogliśmy zaprezentować EWST w wielu różnych miejscach w Polsce. Dziś chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami z tych miejsc.

W lipcu i sierpniu nasi studenci, pracownicy i wykładowcy wyruszyli na festiwale, letnie obozy, spotkania i inne imprezy. Pierwszą z nich – już tradycyjnie – był SLOT Art Festival w Lubiążu, gdzie można było nas spotkać codziennie przez kilka dni. Osoby na stoisku odpowiadały na pytania dotyczące studiów, Instytutu Rozwoju Kościoła i innych naszych projektów. Nie zabrakło też wzruszających spotkań – po raz kolejny przekonaliśmy się, że absolwenci EWST to ludzie niezwykle aktywni i zaangażowani w służbę.

Niemal równolegle odbywał się Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. W jego trakcie serię wykładów wygłosił Dziekan EWST, prof. Piotr Lorek. Również tam można było także odwiedzić nasze stoisko, z czego chętnie korzystali uczestnicy Tygodnia. Szczególnym powodzeniem cieszyły się nasze zeszyty naukowe. Wykłady prof. Lorka można było śledzić także online, z czego skorzystało sporo osób.

W sierpniu odwiedziliśmy urocze miasto Racibórz, uczestnicząc w odbywającym się na Zamku Piastowskim Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Również tam mogliśmy spotykać się z osobami zainteresowanymi pogłębianiem swojej wiedzy na temat chrześcijaństwa. Międzywyznaniowy, ekumeniczny charakter uczelni okazał się interesujący zarówno dla katolików, jak i protestantów. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród dzieci – a to ze względu na nasze drewniane joja, które szybko stały się jedną z ulubionych zabawek podczas festiwalu.

Kolejnym „przystankiem” na naszej mapie wakacyjnych wędrówek był obóz Wiatrołap w miejscowości Marózek, w województwie warmińsko-mazurskim. Również tu mogliśmy spotkać się z wieloma osobami, wymienić doświadczenia i zaprezentować szkołę. Z roku na rok coraz więcej uczestników obozu podkreśla, że „znają EWST”, bo na przykład ktoś z ich znajomych jest naszym studentem. Ogromnie się z tego cieszymy.

Ostatnim sierpniowym akcentem wakacyjnym była obecność na pierwszej edycji bardzo interesującego młodzieżowego festiwalu chrześcijańskiej muzyki i kultury ReFresh, który odbywał się w Warszawie-Radości. Było to niezwykle cenne doświadczenie, bowiem mogliśmy się spotkać z młodymi osobami, które są zaangażowane w swoich kościołach, a równocześnie z wieloma mentorami i przywódcami chrześcijańskimi. Liczymy, że udana odsłona pierwszej edycji zachęci Organizatorów do organizacji kolejnych i już teraz deklarujemy naszą obecność.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i rozmawiali z nami podczas wakacyjnych imprez. Ogromnie cieszymy się, że  EWST jest tak dobrze znane i pozytywnie odbierane, a to także Wasza wielka zasługa. Równocześnie zapraszamy w nasze progi – już od początku września czekamy na Was podczas licznych wydarzeń (kalendarz dostępny na naszej stronie www), a także zapraszamy tak po prostu, na kawę i chwilę rozmowy jeśli będziecie gdzieś w pobliżu – nasze drzwi zawsze są otwarte dla wszystkich przyjaciół EWST.

Jeśli chcesz być informowany o tym, co dzieje się w EWST, o naszych wydarzeniach (nie tylko w wakacje), prześlij swój e-mail lub telefon na adres pr@ewst.pl.

Przeczytaj

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

czytaj więcej >>