08/09/2017

Wakacje 2017 w EWST

Wakacje 2017 dobiegają końca. Tegoroczne miesiące letnie były dla nas wyjątkowe, ponieważ mogliśmy zaprezentować EWST w wielu różnych miejscach w Polsce. Dziś chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami z tych miejsc.

W lipcu i sierpniu nasi studenci, pracownicy i wykładowcy wyruszyli na festiwale, letnie obozy, spotkania i inne imprezy. Pierwszą z nich – już tradycyjnie – był SLOT Art Festival w Lubiążu, gdzie można było nas spotkać codziennie przez kilka dni. Osoby na stoisku odpowiadały na pytania dotyczące studiów, Instytutu Rozwoju Kościoła i innych naszych projektów. Nie zabrakło też wzruszających spotkań – po raz kolejny przekonaliśmy się, że absolwenci EWST to ludzie niezwykle aktywni i zaangażowani w służbę.

Niemal równolegle odbywał się Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. W jego trakcie serię wykładów wygłosił Dziekan EWST, prof. Piotr Lorek. Również tam można było także odwiedzić nasze stoisko, z czego chętnie korzystali uczestnicy Tygodnia. Szczególnym powodzeniem cieszyły się nasze zeszyty naukowe. Wykłady prof. Lorka można było śledzić także online, z czego skorzystało sporo osób.

W sierpniu odwiedziliśmy urocze miasto Racibórz, uczestnicząc w odbywającym się na Zamku Piastowskim Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Również tam mogliśmy spotykać się z osobami zainteresowanymi pogłębianiem swojej wiedzy na temat chrześcijaństwa. Międzywyznaniowy, ekumeniczny charakter uczelni okazał się interesujący zarówno dla katolików, jak i protestantów. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród dzieci – a to ze względu na nasze drewniane joja, które szybko stały się jedną z ulubionych zabawek podczas festiwalu.

Kolejnym „przystankiem” na naszej mapie wakacyjnych wędrówek był obóz Wiatrołap w miejscowości Marózek, w województwie warmińsko-mazurskim. Również tu mogliśmy spotkać się z wieloma osobami, wymienić doświadczenia i zaprezentować szkołę. Z roku na rok coraz więcej uczestników obozu podkreśla, że „znają EWST”, bo na przykład ktoś z ich znajomych jest naszym studentem. Ogromnie się z tego cieszymy.

Ostatnim sierpniowym akcentem wakacyjnym była obecność na pierwszej edycji bardzo interesującego młodzieżowego festiwalu chrześcijańskiej muzyki i kultury ReFresh, który odbywał się w Warszawie-Radości. Było to niezwykle cenne doświadczenie, bowiem mogliśmy się spotkać z młodymi osobami, które są zaangażowane w swoich kościołach, a równocześnie z wieloma mentorami i przywódcami chrześcijańskimi. Liczymy, że udana odsłona pierwszej edycji zachęci Organizatorów do organizacji kolejnych i już teraz deklarujemy naszą obecność.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i rozmawiali z nami podczas wakacyjnych imprez. Ogromnie cieszymy się, że  EWST jest tak dobrze znane i pozytywnie odbierane, a to także Wasza wielka zasługa. Równocześnie zapraszamy w nasze progi – już od początku września czekamy na Was podczas licznych wydarzeń (kalendarz dostępny na naszej stronie www), a także zapraszamy tak po prostu, na kawę i chwilę rozmowy jeśli będziecie gdzieś w pobliżu – nasze drzwi zawsze są otwarte dla wszystkich przyjaciół EWST.

Jeśli chcesz być informowany o tym, co dzieje się w EWST, o naszych wydarzeniach (nie tylko w wakacje), prześlij swój e-mail lub telefon na adres pr@ewst.pl.

Przeczytaj

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

czytaj więcej >>