22.09
2017

„Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – warsztaty / kiermasz dobrych praktyk

Cytat z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry’ego, który znalazł się w tytule warsztatów, nawiązuje do szczególnej odpowiedzialności człowieka za te elementy przyrody, które są z nim szczególnie związane – zwierzęta domowe, hodowlane, te które współdzielą z nami przestrzeń życiową i które nam na różne sposoby towarzyszą.

Stoiska organizacji prozwierzęcych, możliwość wsparcia ich działalności, czy dołączenia do grona wolontariuszy, atrakcje dla dzieci, porady weterynarza, behawiorysty czy prawne, kącik artystyczny dla dzieci – to tylko część atrakcji kiermaszu dobrych praktyk, na który zapraszamy do EWST w piątek 22 września o godzinie 14.

Kiermasz wpisuje się w całodzienny program poświęcony zwierzętom i ich prawom i będzie stanowił jeden z jego najważniejszych punktów. We współpracy z partnerami chcemy nie tylko mówić o tym, co zrobić żeby poprawić los zwierząt, ale też pokażemy co już się robi i w jaki sposób można w tym pomóc.

W kiermaszu wezmą udział organizacje na co dzień zajmujące się zwierzętami w potrzebie – Fundacja Koci Zakątek, EKOSTRAŻ czy Fundacja Kocie Życie. Na swoich stoiskach będą czekać na osoby zainteresowane ich działalnością i chętne do pomocy. Podpowiedzą też, gdzie szukać zwierzaka dla siebie, jak przygotować się do adopcji, czy co zrobić ze znalezionym dzikim lub porzuconym zwierzęciem.

Będą też prowadzić mini bazarek, sprzedając m.in. rękodziełom lub produkty użytkowe dla zwierząt. Dochód ze sprzedaży wesprze ich działalność statutową – zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych organizacji. Podczas kiermaszu będzie także prowadzona zbiórka akcesoriów dla zwierząt i środków pielęgnacyjnych (w tym środków czystości) –  zapraszamy również do tej formy pomocy.

Ciekawą ofertę dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowały placówki Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra – w jej ramach będzie można zapoznać się (i zakupić) prace uczniów przedstawiające zwierzęta, m.in. zegarki do nauki odczytywania godzin, ciastka-kotki, zakładki do książek, rysunki kotów, pacynki, opaski na rękę.

W kąciku artystycznym dzieci będą mogły samodzielnie różnymi technikami wykonać prace plastyczne o tematyce zwierzęcej – maski, rysunki, torby, kolorowanki etc. Zajęcia poprowadzi nauczycielka z przedszkola FECDiE „Wesołe Nutki”. Będzie też można uzyskać dzieło sztuki na własnej buzi – w kąciku dla dzieci będziemy malować twarze na podobieństwo zwierzaków lub ulubionych postaci z bajek.

Młodzież i dorosłych zapraszamy z kolei do zadawania pytań o swoje zwierzaki (obecne lub przyszłe) specjalistom, którzy również wezmą udział w kiermaszu. Znajdą się wśród nich prawnik, lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy, a także przedstawiciele organizacji prozwierzęcych. Dla uczestników kiermaszu mamy też niespodziankę w postaci zniżki na zabiegi kastracji i sterylizacji psów i kotów we wrocławskiej przychodni weterynaryjnej MedVet. Kupony zniżkowe można będzie odebrać na stoisku.

Wszystkich obecnych zapraszamy także na wegański poczęstunek oraz na kawę, herbatę i ciastka.

Partnerzy kiermaszu:

Ewangelickie Centrum
Diakonii i Edukacji

Wyższa Szkoła Prawa
im. H. Chodkowskiej

Lecznica Med-Vet

Fundacja
Koci Zakątek

Ekostraż

Fundacja
Kocie Życie

23
luty

Otwarte Forum Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej we współpracy z Ewangelikalną Wyższą Szkołą Teologiczną we Wrocławiu zaprasza na spotkanie nawiązujące do jubileuszu 500 lat Reformacji, pt. „Reformacja i Filozofia”.

23
luty

O znakach zodiaku w żydowskiej kulturze

09
luty

Wykład: Człowiek stworzony na obraz Boga? I co z tego

03
luty

Instytut Rozwoju Kościoła zaprasza wszystkich, którzy prowadzą uwielbienie do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu SZKOŁA UWIELBIENIA.

03
luty

Instytut Rozwoju Kościoła zaprasza wszystkich, którzy zainteresowani są rozwojem umiejętności przemawiania do wzięcia udziału w nowym projekcie – SZKOŁA MÓWCÓW.

29
styczeń

Serdecznie zapraszamy wszystkich na coroczne spotkanie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tematem panelu dyskusyjnego, w której wezmą udział rektorzy trzech wrocławskich uczelni, będzie wolność.

20
styczeń

Koło Naukowo-Dydaktyczne EWST „Meditatio” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w nowym projekcie – „Szkoła Ewangelizacji”. Podczas zajęć w formie konwersatoriów i praktycznych warsztatów, będzie można poznać odpowiedzi na pytania związane z różnymi aspektami ewangelizacji – od podstaw głoszenia Ewangelii aż po psychologiczne i mentalne wyzwania dla misjonarzy, inspiracje z których można korzystać oraz sposoby […]

15
grudzień

Wykład: Czy praca czyni człowieka? O teologii pracy i powołania

08
grudzień

W dniach 8-9 grudnia 2017 roku, w EWST odbędzie się  II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Między ekskluzją a inkluzją w edukacji religijnej”. Planowany obszar zagadnień obrad tegorocznej edycji konferencji zakreśla temat: „Religia jako dylemat edukacji – teoria i praktyka”.

04
grudzień

Wystawa „Kobiety Reformacji” . Serdecznie zapraszamy już od 4 grudnia. Wstęp wolny!

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

czytaj więcej >>