22.09
2017

„Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – warsztaty / kiermasz dobrych praktyk

Cytat z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry’ego, który znalazł się w tytule warsztatów, nawiązuje do szczególnej odpowiedzialności człowieka za te elementy przyrody, które są z nim szczególnie związane – zwierzęta domowe, hodowlane, te które współdzielą z nami przestrzeń życiową i które nam na różne sposoby towarzyszą.

Stoiska organizacji prozwierzęcych, możliwość wsparcia ich działalności, czy dołączenia do grona wolontariuszy, atrakcje dla dzieci, porady weterynarza, behawiorysty czy prawne, kącik artystyczny dla dzieci – to tylko część atrakcji kiermaszu dobrych praktyk, na który zapraszamy do EWST w piątek 22 września o godzinie 14.

Kiermasz wpisuje się w całodzienny program poświęcony zwierzętom i ich prawom i będzie stanowił jeden z jego najważniejszych punktów. We współpracy z partnerami chcemy nie tylko mówić o tym, co zrobić żeby poprawić los zwierząt, ale też pokażemy co już się robi i w jaki sposób można w tym pomóc.

W kiermaszu wezmą udział organizacje na co dzień zajmujące się zwierzętami w potrzebie – Fundacja Koci Zakątek, EKOSTRAŻ czy Fundacja Kocie Życie. Na swoich stoiskach będą czekać na osoby zainteresowane ich działalnością i chętne do pomocy. Podpowiedzą też, gdzie szukać zwierzaka dla siebie, jak przygotować się do adopcji, czy co zrobić ze znalezionym dzikim lub porzuconym zwierzęciem.

Będą też prowadzić mini bazarek, sprzedając m.in. rękodziełom lub produkty użytkowe dla zwierząt. Dochód ze sprzedaży wesprze ich działalność statutową – zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych organizacji. Podczas kiermaszu będzie także prowadzona zbiórka akcesoriów dla zwierząt i środków pielęgnacyjnych (w tym środków czystości) –  zapraszamy również do tej formy pomocy.

Ciekawą ofertę dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowały placówki Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra – w jej ramach będzie można zapoznać się (i zakupić) prace uczniów przedstawiające zwierzęta, m.in. zegarki do nauki odczytywania godzin, ciastka-kotki, zakładki do książek, rysunki kotów, pacynki, opaski na rękę.

W kąciku artystycznym dzieci będą mogły samodzielnie różnymi technikami wykonać prace plastyczne o tematyce zwierzęcej – maski, rysunki, torby, kolorowanki etc. Zajęcia poprowadzi nauczycielka z przedszkola FECDiE „Wesołe Nutki”. Będzie też można uzyskać dzieło sztuki na własnej buzi – w kąciku dla dzieci będziemy malować twarze na podobieństwo zwierzaków lub ulubionych postaci z bajek.

Młodzież i dorosłych zapraszamy z kolei do zadawania pytań o swoje zwierzaki (obecne lub przyszłe) specjalistom, którzy również wezmą udział w kiermaszu. Znajdą się wśród nich prawnik, lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy, a także przedstawiciele organizacji prozwierzęcych. Dla uczestników kiermaszu mamy też niespodziankę w postaci zniżki na zabiegi kastracji i sterylizacji psów i kotów we wrocławskiej przychodni weterynaryjnej MedVet. Kupony zniżkowe można będzie odebrać na stoisku.

Wszystkich obecnych zapraszamy także na wegański poczęstunek oraz na kawę, herbatę i ciastka.

Partnerzy kiermaszu:

Ewangelickie Centrum
Diakonii i Edukacji

Wyższa Szkoła Prawa
im. H. Chodkowskiej

Lecznica Med-Vet

Fundacja
Koci Zakątek

Ekostraż

Fundacja
Kocie Życie

14
lipiec

Przypominamy, że rozmowa kwalifikacyjna ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do podjęcia nauki, a nie weryfikacji jego wiedzy z zakresu teologii. Rozmowy pozwalają na zapoznanie się z kandydatem, porozmawianie o jego pasjach, planach, wsłuchanie się w jego potrzeby związane z rozwojem.

13
lipiec

Spotkanie z wykładowcami EWST – dr. Sławomirem Torbusem oraz dr. Łukaszem Nyslerem na Slot Art Festival! Gwarantujemy brak wykładów i świetną zabawę!

22
czerwiec

22 czerwca (piątek) o godz. 16.00 w Bibliotece Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej Teologicznej w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem porozmawiamy o dwóch książkach: powieści Tosca Lee „Judasz” Wydawnictwa Świętego Wojciecha oraz Yiwu Liao „Bóg jest czerwony. Opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przetrwało i rozkwitło w komunistycznych […]

08
czerwiec

Chrześcijanie wierzą, że Jezus, którego znamy z Ewangelii, jest Bogiem. Ale czy wszyscy zgodzimy się, że był on wybitnym myślicielem i niezaprzeczalnym wzorem moralności?

08
czerwiec

Między amboną a alkową – o angielskiej poezji metafizycznej.

30
maj

Chopin warszawski, Chopin paryski – o przemianach stylu Fryderyka Chopina

26
maj

Wszystkich, którzy chcą poznać Biblię „od kuchni” zapraszamy w sobotę 26 maja do Sfery Chilloutu Odnowienie Festival na placu Solnym.

25
maj

Film Maren Ade to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

13
maj

Współorganizowany przez Narodowe Forum Muzyki koncert zespołu Overtone i tenora – Macieja Gocmana, kończący VIII Festiwal Kultury Protestanckiej. W programie utwory kompozytorów barokowych (D. Buxtehude, S. Capricornus, P. H. Erlebach, J. S. Bach, G. P. Telemann).  Koncert biletowany.

11
maj

Biblia a nacjonalizm

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

czytaj więcej >>