22.09
2017

„Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – warsztaty / kiermasz dobrych praktyk

Warsztaty dobrych praktyk w postaci kiermaszu, z udziałem organizacji prozwierzęcych oraz innych instytucji zajmujących się zwierzętami.

Cytat z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry’ego, który znalazł się w tytule warsztatów nawiązuje do szczególnej odpowiedzialności człowieka za te elementy przyrody, które są z nim szczególnie związane – zwierzęta domowe, hodowlane, te które współdzielą z nami przestrzeń życiową i które nam na różne sposoby towarzyszą.

Swoją pracę przedstawią zaproszeni przedstawiciele organizacji oraz instytucji zajmujących się i pracujących ze zwierzętami – opiekunowie zwierząt porzuconych jak i wolno żyjących, wolontariusze, prawnicy, psychologowie czy behawioryści. Uczestnicy poznają różne sposoby pomocy zwierzętom oraz problemy związane z taką działalnością. Będą też mogli uzyskać porady dotyczące własnych problemów związanych z opieką i pomocą zwierzętom.

Podczas kiermaszu można będzie wesprzeć organizacje prozwierzęce przynosząc karmę lub inne potrzebne zwierzętom rzeczy lub dokonując zakupów. Planowane są także atrakcje dla dzieci oraz wegański poczęstunek.

Kiermasz odbędzie się na terenie EWST 22 września (piątek), o godzinie 14:00.

Wydarzenie adresowane jest do lokalnych społeczności i odbywa się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Wrocławskich Dni Seniora. Współorganizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej.

22
wrzesień

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu organizuje konferencję pt. „Szare, bure i łaciate” – miejsce zwierząt w religii, kulturze i społeczeństwie.

22
wrzesień

Warsztaty dobrych praktyk w postaci kiermaszu, z udziałem organizacji prozwierzęcych oraz innych instytucji zajmujących się zwierzętami.

02
wrzesień

Przypominamy, że rozmowa kwalifikacyjna ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do podjęcia nauki, a nie weryfikacji jego wiedzy z zakresu teologii. Rozmowy pozwalają na zapoznanie się z kandydatem, porozmawianie o jego pasjach, planach, wsłuchanie się w jego potrzeby związane z rozwojem.

24
sierpień

ReFresh to festiwal chrześcijański, którego celem jest realny, intencjonalny wpływ na młode osoby w naszym kraju. Chcemy pomagać im wzrastać, poznawać nowe osoby i dobrze się przy tym bawić. ReFresh ma być zapalnikiem do działań lokalnych w całym kraju – do bycia i czynienia uczniami Chrystusa.

04
lipiec

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność.

04
lipiec

Zapraszamy na stoisko EWST na Slot Art Festivalu w dniach 4-8 lipca 2017 roku.

01
lipiec

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, który w tym roku odbywa się w dniach 1-9 lipca. Podczas tegorocznego TE jednym z mówców jest Dziekan EWST, prof. Piotr Lorek.

16
czerwiec

Wykład: Gemilut Chasadim – żydowskie tropy dla wolontariatu

09
czerwiec

Dyskusja wokół książki Marcusa Zusaka Złodziejka książek, Warszawa 2014.

02
czerwiec

Gdy Bóg staje się memem. Religia i wiara w mediach społecznościowych. Wykład: mgr Joanna Gacka

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>