22.09
2017

„Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – warsztaty / kiermasz dobrych praktyk

Cytat z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry’ego, który znalazł się w tytule warsztatów, nawiązuje do szczególnej odpowiedzialności człowieka za te elementy przyrody, które są z nim szczególnie związane – zwierzęta domowe, hodowlane, te które współdzielą z nami przestrzeń życiową i które nam na różne sposoby towarzyszą.

Stoiska organizacji prozwierzęcych, możliwość wsparcia ich działalności, czy dołączenia do grona wolontariuszy, atrakcje dla dzieci, porady weterynarza, behawiorysty czy prawne, kącik artystyczny dla dzieci – to tylko część atrakcji kiermaszu dobrych praktyk, na który zapraszamy do EWST w piątek 22 września o godzinie 14.

Kiermasz wpisuje się w całodzienny program poświęcony zwierzętom i ich prawom i będzie stanowił jeden z jego najważniejszych punktów. We współpracy z partnerami chcemy nie tylko mówić o tym, co zrobić żeby poprawić los zwierząt, ale też pokażemy co już się robi i w jaki sposób można w tym pomóc.

W kiermaszu wezmą udział organizacje na co dzień zajmujące się zwierzętami w potrzebie – Fundacja Koci Zakątek, EKOSTRAŻ czy Fundacja Kocie Życie. Na swoich stoiskach będą czekać na osoby zainteresowane ich działalnością i chętne do pomocy. Podpowiedzą też, gdzie szukać zwierzaka dla siebie, jak przygotować się do adopcji, czy co zrobić ze znalezionym dzikim lub porzuconym zwierzęciem.

Będą też prowadzić mini bazarek, sprzedając m.in. rękodziełom lub produkty użytkowe dla zwierząt. Dochód ze sprzedaży wesprze ich działalność statutową – zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych organizacji. Podczas kiermaszu będzie także prowadzona zbiórka akcesoriów dla zwierząt i środków pielęgnacyjnych (w tym środków czystości) –  zapraszamy również do tej formy pomocy.

Ciekawą ofertę dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowały placówki Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra – w jej ramach będzie można zapoznać się (i zakupić) prace uczniów przedstawiające zwierzęta, m.in. zegarki do nauki odczytywania godzin, ciastka-kotki, zakładki do książek, rysunki kotów, pacynki, opaski na rękę.

W kąciku artystycznym dzieci będą mogły samodzielnie różnymi technikami wykonać prace plastyczne o tematyce zwierzęcej – maski, rysunki, torby, kolorowanki etc. Zajęcia poprowadzi nauczycielka z przedszkola FECDiE „Wesołe Nutki”. Będzie też można uzyskać dzieło sztuki na własnej buzi – w kąciku dla dzieci będziemy malować twarze na podobieństwo zwierzaków lub ulubionych postaci z bajek.

Młodzież i dorosłych zapraszamy z kolei do zadawania pytań o swoje zwierzaki (obecne lub przyszłe) specjalistom, którzy również wezmą udział w kiermaszu. Znajdą się wśród nich prawnik, lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy, a także przedstawiciele organizacji prozwierzęcych. Dla uczestników kiermaszu mamy też niespodziankę w postaci zniżki na zabiegi kastracji i sterylizacji psów i kotów we wrocławskiej przychodni weterynaryjnej MedVet. Kupony zniżkowe można będzie odebrać na stoisku.

Wszystkich obecnych zapraszamy także na wegański poczęstunek oraz na kawę, herbatę i ciastka.

Partnerzy kiermaszu:

Ewangelickie Centrum
Diakonii i Edukacji

Wyższa Szkoła Prawa
im. H. Chodkowskiej

Lecznica Med-Vet

Fundacja
Koci Zakątek

Ekostraż

Fundacja
Kocie Życie

22
wrzesień

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu organizuje konferencję pt. „Szare, bure i łaciate” – miejsce zwierząt w religii, kulturze i społeczeństwie.

22
wrzesień

Warsztaty dobrych praktyk w postaci kiermaszu, z udziałem organizacji prozwierzęcych oraz innych instytucji zajmujących się zwierzętami.

22
wrzesień

Kot Bob i ja (ang. A Street Cat Named Bob, 2016), reż. Roger Spottiswoode, komediodramat.

15
wrzesień

Niepokorny Klub Filmowy: GLORIA (2013) reż. Sebastián Lelio; dramat.

09
wrzesień

Przypominamy, że rozmowa kwalifikacyjna ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do podjęcia nauki, a nie weryfikacji jego wiedzy z zakresu teologii. Rozmowy pozwalają na zapoznanie się z kandydatem, porozmawianie o jego pasjach, planach, wsłuchanie się w jego potrzeby związane z rozwojem.

08
wrzesień

Międzykulturowe warsztaty kulinarne: Szabatowe chałki

05
wrzesień

Bilet do Izraela – spotkanie autorskie z Zofią Muzyką i Grażyną Kotlubei

01
wrzesień

Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie wykład w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku, pt. „Kobieta księdzem? Rola kobiet w kościele z perspektywy interpretacji feministycznej”.

24
sierpień

ReFresh to festiwal chrześcijański, którego celem jest realny, intencjonalny wpływ na młode osoby w naszym kraju. Chcemy pomagać im wzrastać, poznawać nowe osoby i dobrze się przy tym bawić. ReFresh ma być zapalnikiem do działań lokalnych w całym kraju – do bycia i czynienia uczniami Chrystusa.

04
lipiec

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność.

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>