22.09
2017

„Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – warsztaty / kiermasz dobrych praktyk

Cytat z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry’ego, który znalazł się w tytule warsztatów, nawiązuje do szczególnej odpowiedzialności człowieka za te elementy przyrody, które są z nim szczególnie związane – zwierzęta domowe, hodowlane, te które współdzielą z nami przestrzeń życiową i które nam na różne sposoby towarzyszą.

Stoiska organizacji prozwierzęcych, możliwość wsparcia ich działalności, czy dołączenia do grona wolontariuszy, atrakcje dla dzieci, porady weterynarza, behawiorysty czy prawne, kącik artystyczny dla dzieci – to tylko część atrakcji kiermaszu dobrych praktyk, na który zapraszamy do EWST w piątek 22 września o godzinie 14.

Kiermasz wpisuje się w całodzienny program poświęcony zwierzętom i ich prawom i będzie stanowił jeden z jego najważniejszych punktów. We współpracy z partnerami chcemy nie tylko mówić o tym, co zrobić żeby poprawić los zwierząt, ale też pokażemy co już się robi i w jaki sposób można w tym pomóc.

W kiermaszu wezmą udział organizacje na co dzień zajmujące się zwierzętami w potrzebie – Fundacja Koci Zakątek, EKOSTRAŻ czy Fundacja Kocie Życie. Na swoich stoiskach będą czekać na osoby zainteresowane ich działalnością i chętne do pomocy. Podpowiedzą też, gdzie szukać zwierzaka dla siebie, jak przygotować się do adopcji, czy co zrobić ze znalezionym dzikim lub porzuconym zwierzęciem.

Będą też prowadzić mini bazarek, sprzedając m.in. rękodziełom lub produkty użytkowe dla zwierząt. Dochód ze sprzedaży wesprze ich działalność statutową – zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych organizacji. Podczas kiermaszu będzie także prowadzona zbiórka akcesoriów dla zwierząt i środków pielęgnacyjnych (w tym środków czystości) –  zapraszamy również do tej formy pomocy.

Ciekawą ofertę dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowały placówki Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra – w jej ramach będzie można zapoznać się (i zakupić) prace uczniów przedstawiające zwierzęta, m.in. zegarki do nauki odczytywania godzin, ciastka-kotki, zakładki do książek, rysunki kotów, pacynki, opaski na rękę.

W kąciku artystycznym dzieci będą mogły samodzielnie różnymi technikami wykonać prace plastyczne o tematyce zwierzęcej – maski, rysunki, torby, kolorowanki etc. Zajęcia poprowadzi nauczycielka z przedszkola FECDiE „Wesołe Nutki”. Będzie też można uzyskać dzieło sztuki na własnej buzi – w kąciku dla dzieci będziemy malować twarze na podobieństwo zwierzaków lub ulubionych postaci z bajek.

Młodzież i dorosłych zapraszamy z kolei do zadawania pytań o swoje zwierzaki (obecne lub przyszłe) specjalistom, którzy również wezmą udział w kiermaszu. Znajdą się wśród nich prawnik, lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy, a także przedstawiciele organizacji prozwierzęcych. Dla uczestników kiermaszu mamy też niespodziankę w postaci zniżki na zabiegi kastracji i sterylizacji psów i kotów we wrocławskiej przychodni weterynaryjnej MedVet. Kupony zniżkowe można będzie odebrać na stoisku.

Wszystkich obecnych zapraszamy także na wegański poczęstunek oraz na kawę, herbatę i ciastka.

Partnerzy kiermaszu:

Ewangelickie Centrum
Diakonii i Edukacji

Wyższa Szkoła Prawa
im. H. Chodkowskiej

Lecznica Med-Vet

Fundacja
Koci Zakątek

Ekostraż

Fundacja
Kocie Życie

15
grudzień

Wykład: Czy praca czyni człowieka? O teologii pracy i powołania

08
grudzień

W dniach 8-9 grudnia 2017 roku, w EWST odbędzie się  II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Między eksluzją a inkluzją w edukacji religijnej”. Planowany obszar zagadnień obrad tegorocznej edycji konferencji zakreśla temat: „Religia jako dylemat edukacji – teoria i praktyka”.

04
grudzień

Wystawa „Kobiety Reformacji” . Serdecznie zapraszamy już od 4 grudnia. Wstęp wolny!

01
grudzień

Z pasją o książce: Dyskusyjny klub książki

25
listopad

Muzułmański body-art. Warsztaty malowania henną.

25
listopad

„Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu. /Jer. 17:7-8/.”

17
listopad

The Global Leadership Summit (GLS) to światowej klasy konferencja dla liderów zapoczątkowana w 1995 roku przez Billa Hybelsa, założyciela i pastora Willow Creek Community Church. Dołącz do  400 000 uczestników na całym świecie, którzy spotykają się w 1375 lokalizacjach w 128 krajach świata, by przez 2 dni zatrzymać się i nabrać świeżej perspektywy na swoje […]

10
listopad

Wykład: Syn pastora kręci filmy, czyli wątki religijne w twórczości Ingmara Bergmana

29
październik

Tegoroczne Dni Reformacji w szczególny sposób odnoszą się do Jubileuszu 500 lat Reformacji, który przypada 31 października 2017 roku. Główne uroczystości odbywać się będą w ewangelickim Kościele Opatrzności Bożej.

27
październik

Wykład: Katolicko-protestanckie spory o zbawienie

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>