16/05/2017

Piotr Lorek, Bóg bez brody

Jak wyobrażasz sobie Boga? Jak Go opisujesz? W jakich słowach mówisz o Nim innym? – z tymi pytaniami mierzy się Piotr Lorek w  swojej najnowszej książce „Bóg bez brody”.

Trzydzieści felietonów publikowanych w latach 2011?2016 na łamach ogólnopolskiego magazynu ?Wiara i Mundur?, wydawanego przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe, które składa się na zbiór ?Bóg bez brody?, mierzy się nie tylko z problemem opisu tego, co de facto jest nieopisywalne.

„Teksty poruszają różnorodną tematykę: od wiary, poprzez władzę, kwestie wojny i pokoju na świecie, wychowywanie do wartości, modlitwę, po rozwój osobisty. Tak różnorodną tematykę spaja oryginalny autorski styl, który sprawia, że teksty czyta się łatwo i przyjemnie, mimo poważnej tematyki, a także dogłębnej analizy fragmentów biblijnych.

Odważne pytania, których autor nie boi się stawiać, niebanalne tezy oraz nietuzinkowe spojrzenie na poruszane kwestie okraszone zostały szczyptą humoru, co czyni z ?Boga bez brody? lekturą tyle wyjątkową, co wartą uwagi, jeśli nie obowiązkową. Z pewnością zaś niezapomnianą.” – podkreśla wydawca.

Prof EWST dr hab. Piotr Lorek, teolog i biblista, jest dziekanem i wykładowcą Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu. Zbiór felietonów ?Bóg bez brody? jest jego wkładem w obchody 500 lat Reformacji.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Warto. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej