08/05/2017

Koncert Beaty Bednarz rozpoczął VII Festiwal Kultury Protestanckiej

Koncert Beaty Bednarz w kościele Społeczności Chrześcijańskiej zainaugurował VII Festiwal Kultury Protestanckiej „500 lat Reformacji”. Kilkaset osób wspólnie bawiło się, modliło i słuchało dobrej chrześcijańskiej muzyki.

Festiwal oficjalnie otworzyli pastor Mirosław Walczak, gospodarz dzisiejszego wieczoru oraz prof. Wojciech Szczerba, rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

– Bardzo cieszę się, że nasz Jubileusz 500 lat Reformacji rozpoczynamy w tym właśnie kościele Gustawa Adolfa, w którym tradycja ewangelicka – luterańska łączy się z tradycją ewangelikalną, tzw. młodszym protestantyzmem. Cieszę się, że będziemy mogli dziś wysłuchać wyśmienitego koncertu Beaty Bednarz, który od wielu lat zachwyca swoją artystyczną interpretacją świata i uczy pięknego, otwartego, ekumenicznego chrześcijaństwa przez pieśni wiary. Ad majorem dei gloriam, ku większej chwale Boga – mówił między innymi rektor Szczerba.

Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno doskonale znane jak i nowsze utwory, nawiązujące do różnych tradycji muzycznych ale też i wyznaniowych. Część piosenek uczestnicy koncertu śpiewali wspólnie z Beatą Bednarz i jej zespołem. Solistka pozwoliła także „zajrzeć” nieco głębiej – dzieląc się swoją historią wywołała wzruszenie i poczucie niezwykłej intymności. Nie zabrakło też elementów ewangelizacji – zarówno słowem jak i pieśnią.

Serdecznie dziękujemy artystom, a także wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór razem z nami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia festiwalu, którego pełny program znajduje się na stronie www.fkp.wroclaw.pl. Zapraszamy także na profil FKP na Facebooku – podzielcie się swoimi wrażeniami z dzisiejszego koncertu!

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>