08/05/2017

Koncert Beaty Bednarz rozpoczął VII Festiwal Kultury Protestanckiej

Koncert Beaty Bednarz w kościele Społeczności Chrześcijańskiej zainaugurował VII Festiwal Kultury Protestanckiej „500 lat Reformacji”. Kilkaset osób wspólnie bawiło się, modliło i słuchało dobrej chrześcijańskiej muzyki.

Festiwal oficjalnie otworzyli pastor Mirosław Walczak, gospodarz dzisiejszego wieczoru oraz prof. Wojciech Szczerba, rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

– Bardzo cieszę się, że nasz Jubileusz 500 lat Reformacji rozpoczynamy w tym właśnie kościele Gustawa Adolfa, w którym tradycja ewangelicka – luterańska łączy się z tradycją ewangelikalną, tzw. młodszym protestantyzmem. Cieszę się, że będziemy mogli dziś wysłuchać wyśmienitego koncertu Beaty Bednarz, który od wielu lat zachwyca swoją artystyczną interpretacją świata i uczy pięknego, otwartego, ekumenicznego chrześcijaństwa przez pieśni wiary. Ad majorem dei gloriam, ku większej chwale Boga – mówił między innymi rektor Szczerba.

Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno doskonale znane jak i nowsze utwory, nawiązujące do różnych tradycji muzycznych ale też i wyznaniowych. Część piosenek uczestnicy koncertu śpiewali wspólnie z Beatą Bednarz i jej zespołem. Solistka pozwoliła także „zajrzeć” nieco głębiej – dzieląc się swoją historią wywołała wzruszenie i poczucie niezwykłej intymności. Nie zabrakło też elementów ewangelizacji – zarówno słowem jak i pieśnią.

Serdecznie dziękujemy artystom, a także wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór razem z nami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia festiwalu, którego pełny program znajduje się na stronie www.fkp.wroclaw.pl. Zapraszamy także na profil FKP na Facebooku – podzielcie się swoimi wrażeniami z dzisiejszego koncertu!

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>