08/05/2017

Koncert Beaty Bednarz rozpoczął VII Festiwal Kultury Protestanckiej

Koncert Beaty Bednarz w kościele Społeczności Chrześcijańskiej zainaugurował VII Festiwal Kultury Protestanckiej „500 lat Reformacji”. Kilkaset osób wspólnie bawiło się, modliło i słuchało dobrej chrześcijańskiej muzyki.

Festiwal oficjalnie otworzyli pastor Mirosław Walczak, gospodarz dzisiejszego wieczoru oraz prof. Wojciech Szczerba, rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

– Bardzo cieszę się, że nasz Jubileusz 500 lat Reformacji rozpoczynamy w tym właśnie kościele Gustawa Adolfa, w którym tradycja ewangelicka – luterańska łączy się z tradycją ewangelikalną, tzw. młodszym protestantyzmem. Cieszę się, że będziemy mogli dziś wysłuchać wyśmienitego koncertu Beaty Bednarz, który od wielu lat zachwyca swoją artystyczną interpretacją świata i uczy pięknego, otwartego, ekumenicznego chrześcijaństwa przez pieśni wiary. Ad majorem dei gloriam, ku większej chwale Boga – mówił między innymi rektor Szczerba.

Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno doskonale znane jak i nowsze utwory, nawiązujące do różnych tradycji muzycznych ale też i wyznaniowych. Część piosenek uczestnicy koncertu śpiewali wspólnie z Beatą Bednarz i jej zespołem. Solistka pozwoliła także „zajrzeć” nieco głębiej – dzieląc się swoją historią wywołała wzruszenie i poczucie niezwykłej intymności. Nie zabrakło też elementów ewangelizacji – zarówno słowem jak i pieśnią.

Serdecznie dziękujemy artystom, a także wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór razem z nami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia festiwalu, którego pełny program znajduje się na stronie www.fkp.wroclaw.pl. Zapraszamy także na profil FKP na Facebooku – podzielcie się swoimi wrażeniami z dzisiejszego koncertu!

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Przeczytaj

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>