08/05/2017

Koncert Beaty Bednarz rozpoczął VII Festiwal Kultury Protestanckiej

Koncert Beaty Bednarz w kościele Społeczności Chrześcijańskiej zainaugurował VII Festiwal Kultury Protestanckiej „500 lat Reformacji”. Kilkaset osób wspólnie bawiło się, modliło i słuchało dobrej chrześcijańskiej muzyki.

Festiwal oficjalnie otworzyli pastor Mirosław Walczak, gospodarz dzisiejszego wieczoru oraz prof. Wojciech Szczerba, rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

– Bardzo cieszę się, że nasz Jubileusz 500 lat Reformacji rozpoczynamy w tym właśnie kościele Gustawa Adolfa, w którym tradycja ewangelicka – luterańska łączy się z tradycją ewangelikalną, tzw. młodszym protestantyzmem. Cieszę się, że będziemy mogli dziś wysłuchać wyśmienitego koncertu Beaty Bednarz, który od wielu lat zachwyca swoją artystyczną interpretacją świata i uczy pięknego, otwartego, ekumenicznego chrześcijaństwa przez pieśni wiary. Ad majorem dei gloriam, ku większej chwale Boga – mówił między innymi rektor Szczerba.

Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno doskonale znane jak i nowsze utwory, nawiązujące do różnych tradycji muzycznych ale też i wyznaniowych. Część piosenek uczestnicy koncertu śpiewali wspólnie z Beatą Bednarz i jej zespołem. Solistka pozwoliła także „zajrzeć” nieco głębiej – dzieląc się swoją historią wywołała wzruszenie i poczucie niezwykłej intymności. Nie zabrakło też elementów ewangelizacji – zarówno słowem jak i pieśnią.

Serdecznie dziękujemy artystom, a także wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór razem z nami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia festiwalu, którego pełny program znajduje się na stronie www.fkp.wroclaw.pl. Zapraszamy także na profil FKP na Facebooku – podzielcie się swoimi wrażeniami z dzisiejszego koncertu!

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Przeczytaj

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

Uchwycić istotę świąt Bożego Narodzenia (Iz. 64:1 i Łuk. 21:25-36)

Prorok Izajasz tęsknie oczekuje, aby Bóg zamanifestował swoją chwałę wszystkim narodom. To tęsknota, którą wszyscy odczuwamy w obecnych czasach, w których przemoc i chaos dotykają wiele miejsc na świecie. Gdyby tylko Bóg objawił swoją moc, zniszczył złoczyńców i zaprowadził pokój.

czytaj więcej >>