28/01/2017

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2017. Seminarium „Mój Bliźni”

Jak wygląda osobiste doświadczenie pomocy innym i w jaki sposób dzisiaj można wypełniać ewangeliczne przesłanie o miłości bliźniego – na te tematy rozmawiali w poniedziałek 23 stycznia w EWST goście zaproszeni na seminarium „Mój Bliźni” w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Debaty i dyskusje o aktualnych problemach chrześcijaństwa i świata w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan to już tradycja Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej. W tym roku po raz kolejny zastanawialiśmy się nad relacjami z drugim człowiekiem – bliźnim.

W dyskusji wzięli udział posłanka na Sejm RP prof. dr hab. Alicja Chybicka, poseł na Sejm RP Sławomir Piechota oraz przewodniczący wrocławskiego Związku Ukraińców w Polsce Igor Salamon. Rozmowę prowadził prezes Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Ks. bp. sen. Ryszard Bogusz, który zadawał gościom pytania o ich własne doświadczenia wypływające z zaangażowania w pomoc różnym grupom ludzi – chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i imigrantom z Ukrainy.

Niezwykła otwartość rozmówców i chęć dzielenia się również osobistymi przeżyciami bardzo poruszyły uczestników spotkania, a przykłady zwycięstwa dobra i miłości w trudnych czasem chwilach wniosły wiele optymizmu. Nie zabrakło też odniesień do osobistej wiary, wyrażanej w zaufaniu Bogu i poświęceniu dla ludzi.

Po spotkaniu dyskusja długo jeszcze toczyła się w kuluarach, gdzie można było indywidualnie rozmawiać zarówno z naszymi Gośćmi, jak i z kardą EWST.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i liczymy na Waszą obecność na kolejnych spotkaniach organizowanych w EWST.

Zobacz galerię  zdjęć z wydarzenia

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>