12.05
2017

II Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Teologów

Samorząd Studencki Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu oraz samorządy studentów i doktorantów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zapraszają na II Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową Teologów, która odbędzie się 12 maja 2017 roku (piątek) w siedzibie EWST przy ul. Św. Jadwigi 12 we Wrocławiu.

Konferencja ma na celu prezentację wyników badań prowadzonych przez studentów, doktorantów i młodych teologów w obszarze teologii, religioznawstwa oraz nauk społecznych. Organizatorzy w tym roku wybrali hasło konferencji podobnie jak w zeszłym roku, z Listu do Rzymian. Tym razem jednak referenci powinni mieć na uwadze następujące słowa: ?Bo trzeba uwierzyć sercem, by zostać usprawiedliwionym, wyznać natomiast ustami, aby być zbawionym? (Rz 10, 10). Zdaniem organizatorów zarówno kwestie wiary, jak i usprawiedliwienia, zbawienia oraz wyznawania, jako aktu, który jest bliski wszystkim wierzącym, będą stanowić ciekawe i godne zastanowienia problemy badawcze.

Zasady uczestnictwa

Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz doktoranci. Czas wygłaszania referatów nie powinien przekroczyć 15 minut. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów, które zostaną zaprezentowane w czasie konferencji. Zgłoszenia z wypełnionym formularzem należy wysyłać na adres mailowy konferencjateologiczna@gmail.com do dnia 28 lutego 2017 roku. Do dnia 15 marca 2017 roku na stronie internetowej Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej podana zostanie lista przyjętych referatów. Natomiast do dnia 5 kwietnia 2017 roku ogłoszony zostanie szczegółowy program wystąpień.

Udział czynny i bierny w konferencji wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty na pokrycie kosztów organizacyjnych w kwocie 50 zł od osoby. Szczegóły płatności będą podane wraz z komunikatem o liście osób, których referaty zostały przyjęte do wygłoszenia. 

Organizatorzy nie zapewniają noclegów, jednak zobowiązują się do podania kilku propozycji miejsc, w których uczestnicy konferencji będą mogli skorzystać z noclegu na przystępnych warunkach.

Najlepsze referaty, które spełnią wymagania redakcyjne i recenzenckie, zostaną zamieszczone w czasopiśmie ?Theologica Wratislaviensia? (4 punkty na liście MNiSW). Umożliwione będzie również publikowanie prac w czasopiśmie ?Rocznik Teologiczny? (czasopismo punktowane na liście B MNiSW – 9 punktów).

Pobierz formularz konferencji

Zobacz listę referatów przyjętych na konferencję

Zobacz informację o konferencji na FB.

15
marca

Czy Bóg wybiera do zbawienia? Rudolf Otto i predestynacja Wykład: prof. EWST dr hab. Piotr Lorek

08
marca

Nauka o szczęściu, czyli wprowadzenie do psychologii pozytywnej 1 Wykład: dr Bogna Bartosz

01
marca

Modlitwa Pańska – żydowska czy chrześcijańska? Wykład: ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik

15
lutego

Niepokorny Klub Filmowy: Prosta historia, reż. David Lynch Prowadzenie: Bartosz Bobeł

25
stycznia

Czy dobry Bóg pozwala na zło w świecie? Teodycea w tradycji protestanckiej – od Leibniza do Schleiermachera Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

14
grudnia

Przemija postać świata. O potrzebie nowej Reformacji Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

16
listopada

Wielkie dzieła odzyskane – o sztuce zaginionej i odnalezionej Wykład: prof. dr hab. Piotr Oszczanowski

09
listopada

Psychologia egzystencjalna – praca nad sensem życia Wykład: prof. dr hab. Maria Straś- Romanowska

26
października

 Epimenides z Krety – nowotestamentowy prorok poganin

25
października

III Dni Gerontologii – Zapraszamy na stoisko Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku 

więcej wydarzeń >>
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej