15/12/2016

Szlachetna Paczka 2016 – superbohaterowie istnieją!

W weekend 11-12 grudnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzali rodziny, przywożąc im przygotowane przez darczyńców prezenty. Paczkę (a raczej paczki) otrzymała też „nasza” rodzina – wspierana przez EWST i Uczelnię H. Chodkowskiej.

 

3 tygodnie zbierania, kupowania, przygotowywania poszczególnych części prezentów. 6 opakowań papieru do prezentów, około 50 osób zaangażowanych pośrednio lub bezpośrednio w wypełnianie 20 kartonów.  W sobotę paczki pojechały do „naszej” rodziny.

„Gdy zaczęliśmy wnosić paczki, pani Teresa miała łzy w oczach. Otwierając każdą z nich powtarzała jak jest wdzięczna, jak bardzo dziękuje i jak ważne dla niej jest to wszystko, co otrzymała. Otwierając jedną z paczek z żywnością powiedziała, że może w końcu uda jej się spłacić pożyczkę zaciągniętą na rehabilitację! Jak sama powiedziała, wzruszenie odbiera mowę, bo jeszcze nigdy niczego tak po prostu nie dostała. ” – tak brzmi fragment informacji od wolontariusza, który kontaktował się z rodziną.

  

 

Dziękujemy wszystkim, którzy brali w tym udział, za wszystkie rzeczy i pieniądze. Mamy nadzieję, że Wy zyskaliście w zamian coś niezwykłego – przeświadczenie o tym jak ogromną siłą jest ludzka solidarność, empatia i chęć pomocy.

Specjalne podziękowania kierujemy do firmy TENA, która przysłała bardzo potrzebne rodzinie środki higieniczne.

 
 

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>