15/12/2016

Szlachetna Paczka 2016 – superbohaterowie istnieją!

W weekend 11-12 grudnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzali rodziny, przywożąc im przygotowane przez darczyńców prezenty. Paczkę (a raczej paczki) otrzymała też „nasza” rodzina – wspierana przez EWST i Uczelnię H. Chodkowskiej.

 

3 tygodnie zbierania, kupowania, przygotowywania poszczególnych części prezentów. 6 opakowań papieru do prezentów, około 50 osób zaangażowanych pośrednio lub bezpośrednio w wypełnianie 20 kartonów.  W sobotę paczki pojechały do „naszej” rodziny.

„Gdy zaczęliśmy wnosić paczki, pani Teresa miała łzy w oczach. Otwierając każdą z nich powtarzała jak jest wdzięczna, jak bardzo dziękuje i jak ważne dla niej jest to wszystko, co otrzymała. Otwierając jedną z paczek z żywnością powiedziała, że może w końcu uda jej się spłacić pożyczkę zaciągniętą na rehabilitację! Jak sama powiedziała, wzruszenie odbiera mowę, bo jeszcze nigdy niczego tak po prostu nie dostała. ” – tak brzmi fragment informacji od wolontariusza, który kontaktował się z rodziną.

  

 

Dziękujemy wszystkim, którzy brali w tym udział, za wszystkie rzeczy i pieniądze. Mamy nadzieję, że Wy zyskaliście w zamian coś niezwykłego – przeświadczenie o tym jak ogromną siłą jest ludzka solidarność, empatia i chęć pomocy.

Specjalne podziękowania kierujemy do firmy TENA, która przysłała bardzo potrzebne rodzinie środki higieniczne.

 
 

Przeczytaj

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

Uchwycić istotę świąt Bożego Narodzenia (Iz. 64:1 i Łuk. 21:25-36)

Prorok Izajasz tęsknie oczekuje, aby Bóg zamanifestował swoją chwałę wszystkim narodom. To tęsknota, którą wszyscy odczuwamy w obecnych czasach, w których przemoc i chaos dotykają wiele miejsc na świecie. Gdyby tylko Bóg objawił swoją moc, zniszczył złoczyńców i zaprowadził pokój.

czytaj więcej >>