15/12/2016

Szlachetna Paczka 2016 – superbohaterowie istnieją!

W weekend 11-12 grudnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzali rodziny, przywożąc im przygotowane przez darczyńców prezenty. Paczkę (a raczej paczki) otrzymała też „nasza” rodzina – wspierana przez EWST i Uczelnię H. Chodkowskiej.

 

3 tygodnie zbierania, kupowania, przygotowywania poszczególnych części prezentów. 6 opakowań papieru do prezentów, około 50 osób zaangażowanych pośrednio lub bezpośrednio w wypełnianie 20 kartonów.  W sobotę paczki pojechały do „naszej” rodziny.

„Gdy zaczęliśmy wnosić paczki, pani Teresa miała łzy w oczach. Otwierając każdą z nich powtarzała jak jest wdzięczna, jak bardzo dziękuje i jak ważne dla niej jest to wszystko, co otrzymała. Otwierając jedną z paczek z żywnością powiedziała, że może w końcu uda jej się spłacić pożyczkę zaciągniętą na rehabilitację! Jak sama powiedziała, wzruszenie odbiera mowę, bo jeszcze nigdy niczego tak po prostu nie dostała. ” – tak brzmi fragment informacji od wolontariusza, który kontaktował się z rodziną.

  

 

Dziękujemy wszystkim, którzy brali w tym udział, za wszystkie rzeczy i pieniądze. Mamy nadzieję, że Wy zyskaliście w zamian coś niezwykłego – przeświadczenie o tym jak ogromną siłą jest ludzka solidarność, empatia i chęć pomocy.

Specjalne podziękowania kierujemy do firmy TENA, która przysłała bardzo potrzebne rodzinie środki higieniczne.

 
 

Przeczytaj

Uchwycić istotę świąt Bożego Narodzenia (Iz. 64:1 i Łuk. 21:25-36)

Prorok Izajasz tęsknie oczekuje, aby Bóg zamanifestował swoją chwałę wszystkim narodom. To tęsknota, którą wszyscy odczuwamy w obecnych czasach, w których przemoc i chaos dotykają wiele miejsc na świecie. Gdyby tylko Bóg objawił swoją moc, zniszczył złoczyńców i zaprowadził pokój.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Po zamachach w Brukseli – zło dobrem zwyciężaj

Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Belgii, otrzymaliśmy przejmujący list od Patricka Nullensa, rektora Evangelische Theologische Faculteit w Leuven . Zapraszamy do zapoznania się z nim oraz z odpowiedzią rektora EWST Wojciecha Szczerby.

czytaj więcej >>