02/10/2016

Zmiany w programie Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku na październik

UWAGA! Zmiany w programie Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku na październik.

Wykład dr Alego Abi Issa, planowany w dniu 4 października (wtorek) zostaje przełożony na sobotę, 15 października, na godz. 13.00 w Muzułmańskim Centrum Kulturalno Oświatowym przy ul. Kasprowicza 24.

Do opisu wykładu  z dnia 7 października wkradł się błąd. Wykład ,,O żydowskich zaleceniach dietetycznych dla pogan w Biblii” wygłosi dr hab Piotr Lorek. Zmianie ulega godzina – wykład odbędzie się o godz. 16.00. Za pomyłkę serdecznie przepraszamy prowadzącego oraz słuchaczy i słuchaczki naszej Akademii. Życzymy udanych spotkań i do zobaczenia!

Przeczytaj

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>