02/10/2016

Zmiany w programie Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku na październik

UWAGA! Zmiany w programie Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku na październik.

Wykład dr Alego Abi Issa, planowany w dniu 4 października (wtorek) zostaje przełożony na sobotę, 15 października, na godz. 13.00 w Muzułmańskim Centrum Kulturalno Oświatowym przy ul. Kasprowicza 24.

Do opisu wykładu  z dnia 7 października wkradł się błąd. Wykład ,,O żydowskich zaleceniach dietetycznych dla pogan w Biblii” wygłosi dr hab Piotr Lorek. Zmianie ulega godzina – wykład odbędzie się o godz. 16.00. Za pomyłkę serdecznie przepraszamy prowadzącego oraz słuchaczy i słuchaczki naszej Akademii. Życzymy udanych spotkań i do zobaczenia!

Przeczytaj

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

Uchwycić istotę świąt Bożego Narodzenia (Iz. 64:1 i Łuk. 21:25-36)

Prorok Izajasz tęsknie oczekuje, aby Bóg zamanifestował swoją chwałę wszystkim narodom. To tęsknota, którą wszyscy odczuwamy w obecnych czasach, w których przemoc i chaos dotykają wiele miejsc na świecie. Gdyby tylko Bóg objawił swoją moc, zniszczył złoczyńców i zaprowadził pokój.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>