21.09
2016

„Nic już nie muszę!” Blaski i cienie późnej dorosłości

„Nic już nie muszę!” Blaski i cienie późnej dorosłości – konferencja naukowo-szkoleniowa o charakterze popularyzatorskim, w całości poświęcona będzie Seniorom. Referaty przedstawią przedstawiciele różnych nauk z kilku polskich uczelni.

Plan konferencji:

11:30 – rejestracja uczestników

12:00 – rozpoczęcie konferencji

12:15 – 13:15 – sesja pierwsza  – prowadzący dr Sebastian Smolarz (Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu)

 • Prof. zw. dr hab. Adam A. Zych (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu)
  „Patrząc na starość, gdy Bóg się uśmiecha…”
 • Dr Monika Humeniuk-Walczak (Uniwersytet Wrocławski, Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku) „Od lęku przed śmiercią do terapii śmiechem – refleksje nad ‘dobrą’ starością”
 • Dr Małgorzata Malec-Rawiński (Uniwersytet Wrocławski) „Drogowskazy życia polskich seniorów emigrantów w Szwecji – wymiar edukacyjny”

13:15 – 13:45 – dyskusja

13:45 – 14:15 – przerwa kawowa

14:15 – 15:15 – sesja druga – prowadząca mgr Joanna Gacka (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu)

 • O. prof. zw. dr hab. Piotr Liszka CMF (Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu)
  „Twórcze poddanie się woli Bożej aż po kres życia”.
 • Dr Dorota Chmielewska-Łuczak (Uniwersytet Wrocławski), „Senior wśród zwierząt – czyli od animaloterapii do terapii relacji”
 • Dr Sebastian Smolarz (Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu),
  „Czy starość Panu Bogu wyszła? Kilka refleksji na temat starości w odniesieniu do Biblii hebrajskiej”

15:15 – 15:45 – dyskusja, zakończenie części naukowo-szkoleniowej

15:45 – 16:15 – wystąpienie przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Seniora

16:15 – 16:30 – wręczenie nagród Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku

16:30 – 17:45 –  poczęstunek dla uczestników konferencji

Termin 21 września 12:00 – 16:30

Wstęp wolny. Osoby, które będą chciały uzyskać certyfikat, proszone są o rejestrację pod adresem www.ewst.edu.pl/konferencja-seniorzy, pod numerem telefonu 71 346 99 11 (godz 7-15) , lub mailowo – pr@ewst.pl.

Osoby, które podczas konferencji chciałby zaprezentować postery oraz instytucje, które chcą przedstawić swoją (niekomercyjną) działalność na rzecz seniorów, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 600929557 (godz. 9-17) , lub mailowo – pr@ewst.pl.

Po konferencji przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich uczestników. Następnie zaś zapraszamy na spektakl „Wiecznie Młodzi„.

15
grudzień

Wykład: Czy praca czyni człowieka? O teologii pracy i powołania

08
grudzień

W dniach 8-9 grudnia 2017 roku, w EWST odbędzie się  II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Między ekskluzją a inkluzją w edukacji religijnej”. Planowany obszar zagadnień obrad tegorocznej edycji konferencji zakreśla temat: „Religia jako dylemat edukacji – teoria i praktyka”.

04
grudzień

Wystawa „Kobiety Reformacji” . Serdecznie zapraszamy już od 4 grudnia. Wstęp wolny!

01
grudzień

Z pasją o książce: Dyskusyjny klub książki

25
listopad

„Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu. /Jer. 17:7-8/.”

25
listopad

Muzułmański body-art. Warsztaty malowania henną.

17
listopad

The Global Leadership Summit (GLS) to światowej klasy konferencja dla liderów zapoczątkowana w 1995 roku przez Billa Hybelsa, założyciela i pastora Willow Creek Community Church. Dołącz do  400 000 uczestników na całym świecie, którzy spotykają się w 1375 lokalizacjach w 128 krajach świata, by przez 2 dni zatrzymać się i nabrać świeżej perspektywy na swoje […]

10
listopad

Wykład: Syn pastora kręci filmy, czyli wątki religijne w twórczości Ingmara Bergmana

29
październik

Tegoroczne Dni Reformacji w szczególny sposób odnoszą się do Jubileuszu 500 lat Reformacji, który przypada 31 października 2017 roku. Główne uroczystości odbywać się będą w ewangelickim Kościele Opatrzności Bożej.

27
październik

Wykład: Katolicko-protestanckie spory o zbawienie

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

czytaj więcej >>