21.09
2016

„Nic już nie muszę!” Blaski i cienie późnej dorosłości

„Nic już nie muszę!” Blaski i cienie późnej dorosłości – konferencja naukowo-szkoleniowa o charakterze popularyzatorskim, w całości poświęcona będzie Seniorom. Referaty przedstawią przedstawiciele różnych nauk z kilku polskich uczelni.

Plan konferencji:

11:30 – rejestracja uczestników

12:00 – rozpoczęcie konferencji

12:15 – 13:15 – sesja pierwsza  – prowadzący dr Sebastian Smolarz (Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu)

 • Prof. zw. dr hab. Adam A. Zych (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu)
  „Patrząc na starość, gdy Bóg się uśmiecha…”
 • Dr Monika Humeniuk-Walczak (Uniwersytet Wrocławski, Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku) „Od lęku przed śmiercią do terapii śmiechem – refleksje nad ‘dobrą’ starością”
 • Dr Małgorzata Malec-Rawiński (Uniwersytet Wrocławski) „Drogowskazy życia polskich seniorów emigrantów w Szwecji – wymiar edukacyjny”

13:15 – 13:45 – dyskusja

13:45 – 14:15 – przerwa kawowa

14:15 – 15:15 – sesja druga – prowadząca mgr Joanna Gacka (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu)

 • O. prof. zw. dr hab. Piotr Liszka CMF (Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu)
  „Twórcze poddanie się woli Bożej aż po kres życia”.
 • Dr Dorota Chmielewska-Łuczak (Uniwersytet Wrocławski), „Senior wśród zwierząt – czyli od animaloterapii do terapii relacji”
 • Dr Sebastian Smolarz (Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu),
  „Czy starość Panu Bogu wyszła? Kilka refleksji na temat starości w odniesieniu do Biblii hebrajskiej”

15:15 – 15:45 – dyskusja, zakończenie części naukowo-szkoleniowej

15:45 – 16:15 – wystąpienie przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Seniora

16:15 – 16:30 – wręczenie nagród Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku

16:30 – 17:45 –  poczęstunek dla uczestników konferencji

Termin 21 września 12:00 – 16:30

Wstęp wolny. Osoby, które będą chciały uzyskać certyfikat, proszone są o rejestrację pod adresem www.ewst.edu.pl/konferencja-seniorzy, pod numerem telefonu 71 346 99 11 (godz 7-15) , lub mailowo – pr@ewst.pl.

Osoby, które podczas konferencji chciałby zaprezentować postery oraz instytucje, które chcą przedstawić swoją (niekomercyjną) działalność na rzecz seniorów, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 600929557 (godz. 9-17) , lub mailowo – pr@ewst.pl.

Po konferencji przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich uczestników. Następnie zaś zapraszamy na spektakl „Wiecznie Młodzi„.

14
lipiec

Przypominamy, że rozmowa kwalifikacyjna ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do podjęcia nauki, a nie weryfikacji jego wiedzy z zakresu teologii. Rozmowy pozwalają na zapoznanie się z kandydatem, porozmawianie o jego pasjach, planach, wsłuchanie się w jego potrzeby związane z rozwojem.

13
lipiec

Spotkanie z wykładowcami EWST – dr. Sławomirem Torbusem oraz dr. Łukaszem Nyslerem na Slot Art Festival! Gwarantujemy brak wykładów i świetną zabawę!

22
czerwiec

22 czerwca (piątek) o godz. 16.00 w Bibliotece Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej Teologicznej w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem porozmawiamy o dwóch książkach: powieści Tosca Lee „Judasz” Wydawnictwa Świętego Wojciecha oraz Yiwu Liao „Bóg jest czerwony. Opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przetrwało i rozkwitło w komunistycznych […]

08
czerwiec

Chrześcijanie wierzą, że Jezus, którego znamy z Ewangelii, jest Bogiem. Ale czy wszyscy zgodzimy się, że był on wybitnym myślicielem i niezaprzeczalnym wzorem moralności?

08
czerwiec

Między amboną a alkową – o angielskiej poezji metafizycznej.

30
maj

Chopin warszawski, Chopin paryski – o przemianach stylu Fryderyka Chopina

26
maj

Wszystkich, którzy chcą poznać Biblię „od kuchni” zapraszamy w sobotę 26 maja do Sfery Chilloutu Odnowienie Festival na placu Solnym.

25
maj

Film Maren Ade to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

13
maj

Współorganizowany przez Narodowe Forum Muzyki koncert zespołu Overtone i tenora – Macieja Gocmana, kończący VIII Festiwal Kultury Protestanckiej. W programie utwory kompozytorów barokowych (D. Buxtehude, S. Capricornus, P. H. Erlebach, J. S. Bach, G. P. Telemann).  Koncert biletowany.

11
maj

Biblia a nacjonalizm

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

czytaj więcej >>