20.09
2014

Spotkanie z misjonarzami

W dniu 20 września 2014r. w godz. 11.00 – 17.00 Biblioteka EWST CE serdecznie zaprasza na spotkanie z misjonarzami. O swoim zaangażowaniu w wyjazdy misyjne na Ukrainę i Mołdawię opowiadać będą studenci EWST, a także goście z Ukrainy. Nie zabraknie ciekawych historii, pięknych fotografii, pamiątek, prezentacji multimedialnych oraz możliwości indywidualnych rozmów z uczestnikami spotkania przy kawie i ciastku.

Marek i Bożena Gwóźdź wraz z grupą studentów EWST CE świadczą Romom na Ukrainie i w Mołdawii pomoc optometryczną i audiologiczną. Dzięki podarowanym przez ofiarodawców sprzętom (okularom i aparatom słuchowym), mogą skutecznie pomagać dzieciom i dorosłym. Ich misja, to również nauka czytania i pisania.

– Podczas wizyt w Mołdawii i na Ukrainie wciąż spotykamy dzieci i dorosłych, którzy mają problemy ze wzrokiem i słuchem. Z perspektywy Polski problemy te łatwo można rozwiązać za pomocą okularów korekcyjnych, czy aparatów słuchowych. Wystarczy dobrać odpowiednie okulary korekcyjne lub aparat słuchowy. Niestety, ukraińskich i mołdawskich Romów po prostu nie stać na tego typu wydatki, które wydają się luksusem w sytuacji, w której brakuje pieniędzy na jedzenie, czy inne podstawowe rzeczy. Tymczasem poprawa wzroku i słuchu nie oznacza w ich przypadku tylko polepszenia jakości życia. Wiele z tych osób potrzebuje okularów czy aparatów słuchowych, by móc wykonywać jakąkolwiek pracę, czy żeby w ogóle żyć samodzielnie. Podobnie w przypadku dzieci, które bez okularów nie są w stanie nauczyć się chociażby czytać? mówi Marek Gwóźdź.

Podczas spotkania będzie możliwość obejrzenia sprzętu do badań optometrycznych oraz przebadania wzroku w specjalnym aucie do wyjazdów misyjnych – Medbusie. Podobnie jak kilka miesięcy temu, bedzie też prowadzona zbiórka okularów i aparatów słuchowych, które posłużą podopiecznym misji w Mołdawii i na Ukrainie.

15
marca

Czy Bóg wybiera do zbawienia? Rudolf Otto i predestynacja Wykład: prof. EWST dr hab. Piotr Lorek

08
marca

Nauka o szczęściu, czyli wprowadzenie do psychologii pozytywnej 1 Wykład: dr Bogna Bartosz

01
marca

Modlitwa Pańska – żydowska czy chrześcijańska? Wykład: ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik

15
lutego

Niepokorny Klub Filmowy: Prosta historia, reż. David Lynch Prowadzenie: Bartosz Bobeł

25
stycznia

Czy dobry Bóg pozwala na zło w świecie? Teodycea w tradycji protestanckiej – od Leibniza do Schleiermachera Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

14
grudnia

Przemija postać świata. O potrzebie nowej Reformacji Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

16
listopada

Wielkie dzieła odzyskane – o sztuce zaginionej i odnalezionej Wykład: prof. dr hab. Piotr Oszczanowski

09
listopada

Psychologia egzystencjalna – praca nad sensem życia Wykład: prof. dr hab. Maria Straś- Romanowska

26
października

 Epimenides z Krety – nowotestamentowy prorok poganin

25
października

III Dni Gerontologii – Zapraszamy na stoisko Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku 

więcej wydarzeń >>
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej