14/11/2013

Ewangelikalizm polski wobec wyzwań współczesności

Książka Ewangelikalizm polski wobec wyzwań współczesności podejmuje próbę odpowiedzi na ważne kwestie dotykające wspólnoty ewangelikalne w kontekście zachodzących przemian społecznych i kulturowych. Warto zobaczyć, w jaki sposób autorzy związani z polskim ewangelikalizmem i różnymi instytucjami naukowymi wypowiadają się w sprawach istotnych dla współczesnego chrześcijaństwa.

Czym charakteryzuje się polski ewangelikalizm? Jak ruch ewangelikalny odnosi się do innych nurtów myślowych i religijnych? Jak ustosunkowuje się do wyzwań etycznych takich jak rozwód, zapłodnienie in vitro, homoseksualizm czy eutanazja? Jak powinna wyglądać współczesna misja Kościoła?

prasowka_sama-okladka

Nie zachęcam do przeczytania tej książki kiedyś, trzeba ją przeczytać TERAZ! Porządkuje, informuje, pogłębia wiedzę czytelnika. Solidnie zrobiona praca zbiorowa, naukowe zacięcie autorów nie przeszkadza czytelnikowi w jej lekturze. 

Władysław Dwulat – Alians Ewangeliczny, dyrektor Fundacji PROeM

 

Głęboki ukłon w stronę pomysłodawców i jeszcze głębszy w stronę autorów tego zbiorowego dzieła. Praktyczne, mądre, odważne, ciekawe, napisane przystępnym językiem i z dużą konfesyjną wrażliwością kompendium zagadnień ważnych dla wszystkich ewangelikalnych wspólnot w naszym kraju. Gorąco polecam i to bez najmniejszych oporów.

Bogdan Olechnowicz – pastor, lider ruchu Polska dla Jezusa

 

Odważna i pionierska publikacja, której każdy rozdział zasługuje na samodzielne opracowanie. Rozpoczyna debatę i refleksję nad tożsamością środowiska ewangelikalnego, a może bardziej nad jego kulturą.

Piotr Gąsiorowski – pastor, lider Instytutu Przywództwa w Krakowie

 

Pewnego dnia jeden z moich znajomych pastorów zadał mi pytanie – gdzie najbardziej jest potrzebne światło, tam gdzie jest światło czy tam gdzie jest ciemność? Odpowiedz była oczywista. Zostaliśmy powołani, aby być światłością świata. Ta istotna funkcja jest niezmienna w zmieniającym się otoczeniu. Niniejsza publikacja jest próbą pokazania, jak osoba wierząca może wypełnić swoje powołanie w ciągle zmieniającym się otoczeniu. Gorąco polecam.

John Godson – poseł na Sejm RP

 

Grono młodych, rzutkich naukowców związanych z Ewangelikalną Wyższą Szkołą Teologiczną we Wrocławiu przybliża nam ważny, lecz wciąż słabo znany w Polsce nurt chrześcijaństwa wskazany w nazwie tej uczelni. Nie wątpię, że ich interesujące wypowiedzi wywołają niejedną dyskusję i zainspirują wiele niebanalnych przemyśleń. Świetna lektura zarówno dla samych ewangelikalnych chrześcijan, jak i zewnętrznych obserwatorów tego frapującego środowiska!

Prof. Tadeusz J. Zieliński – Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa CREDO i Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

Przeczytaj

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

czytaj więcej >>