14/11/2013

Ewangelikalizm polski wobec wyzwań współczesności

Książka Ewangelikalizm polski wobec wyzwań współczesności podejmuje próbę odpowiedzi na ważne kwestie dotykające wspólnoty ewangelikalne w kontekście zachodzących przemian społecznych i kulturowych. Warto zobaczyć, w jaki sposób autorzy związani z polskim ewangelikalizmem i różnymi instytucjami naukowymi wypowiadają się w sprawach istotnych dla współczesnego chrześcijaństwa.

Czym charakteryzuje się polski ewangelikalizm? Jak ruch ewangelikalny odnosi się do innych nurtów myślowych i religijnych? Jak ustosunkowuje się do wyzwań etycznych takich jak rozwód, zapłodnienie in vitro, homoseksualizm czy eutanazja? Jak powinna wyglądać współczesna misja Kościoła?

prasowka_sama-okladka

Nie zachęcam do przeczytania tej książki kiedyś, trzeba ją przeczytać TERAZ! Porządkuje, informuje, pogłębia wiedzę czytelnika. Solidnie zrobiona praca zbiorowa, naukowe zacięcie autorów nie przeszkadza czytelnikowi w jej lekturze. 

Władysław Dwulat – Alians Ewangeliczny, dyrektor Fundacji PROeM

 

Głęboki ukłon w stronę pomysłodawców i jeszcze głębszy w stronę autorów tego zbiorowego dzieła. Praktyczne, mądre, odważne, ciekawe, napisane przystępnym językiem i z dużą konfesyjną wrażliwością kompendium zagadnień ważnych dla wszystkich ewangelikalnych wspólnot w naszym kraju. Gorąco polecam i to bez najmniejszych oporów.

Bogdan Olechnowicz – pastor, lider ruchu Polska dla Jezusa

 

Odważna i pionierska publikacja, której każdy rozdział zasługuje na samodzielne opracowanie. Rozpoczyna debatę i refleksję nad tożsamością środowiska ewangelikalnego, a może bardziej nad jego kulturą.

Piotr Gąsiorowski – pastor, lider Instytutu Przywództwa w Krakowie

 

Pewnego dnia jeden z moich znajomych pastorów zadał mi pytanie – gdzie najbardziej jest potrzebne światło, tam gdzie jest światło czy tam gdzie jest ciemność? Odpowiedz była oczywista. Zostaliśmy powołani, aby być światłością świata. Ta istotna funkcja jest niezmienna w zmieniającym się otoczeniu. Niniejsza publikacja jest próbą pokazania, jak osoba wierząca może wypełnić swoje powołanie w ciągle zmieniającym się otoczeniu. Gorąco polecam.

John Godson – poseł na Sejm RP

 

Grono młodych, rzutkich naukowców związanych z Ewangelikalną Wyższą Szkołą Teologiczną we Wrocławiu przybliża nam ważny, lecz wciąż słabo znany w Polsce nurt chrześcijaństwa wskazany w nazwie tej uczelni. Nie wątpię, że ich interesujące wypowiedzi wywołają niejedną dyskusję i zainspirują wiele niebanalnych przemyśleń. Świetna lektura zarówno dla samych ewangelikalnych chrześcijan, jak i zewnętrznych obserwatorów tego frapującego środowiska!

Prof. Tadeusz J. Zieliński – Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa CREDO i Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

Przeczytaj

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

Kalina Wojciechowska – współczesna bohaterka teologii

Artykuł o niej można znaleźć w Wikipedii, w tym roku została wybraną do władz Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, jest pierwszą kobietą w Polsce, która napisała doktorat i uzyskała habilitację z teologii ewangelickiej. Studenci EWST mają szczęście słuchać jej wykładów, a odważni mogą nawet prosić ją, by była ich promotorem.

Uchwycić istotę świąt Bożego Narodzenia (Iz. 64:1 i Łuk. 21:25-36)

Prorok Izajasz tęsknie oczekuje, aby Bóg zamanifestował swoją chwałę wszystkim narodom. To tęsknota, którą wszyscy odczuwamy w obecnych czasach, w których przemoc i chaos dotykają wiele miejsc na świecie. Gdyby tylko Bóg objawił swoją moc, zniszczył złoczyńców i zaprowadził pokój.

czytaj więcej >>